Dzień Regionalny w Szkole Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej

Fot. Jan Barnaś, Beata Chrobak, Małgorzata Kędzierska 2016.05.06 21:54 / news / czytano 4118 / opinie 0

6 maja  wszyscy uczniowie i nauczyciele zaprezentowali się w strojach góralskich albo z góralskim elementem. O 9.30 zebrali się w sali gimnastycznej, by świętować Dzień Regionalny, przygotowany przez zespół nauczycieli w składzie: Agata Chlipała, Małgorzata Kędzierska i Agnieszka Dyda.

Wszystkich zebranych powitały dyrektorki szkół – panie Barbara Konopka i Renata Rusnarczyk, a następnie zespół NUCICKI zaprezentował scenkę poświęconą historii i tradycji Ochotnicy, autorstwa pani Agaty Chlipały – z muzyką, śpiewami i tańcami regionu.  Kolejnym punktem programu było wręczenie przez panią dyrektor Barbarę Konopkę nagród w konkursach plastycznych dla najmłodszych klas szkoły podstawowej. Klasy I i O przygotowały prace na temat „My górole”, klasy II i III „W Ochotnicy”, a czwartaki mieli za zadanie namalować plakat reklamujący Ochotnicę.

Następnie odbył się Międzyklasowy Quiz o Ochotnicy. Wystartowały w nim trzyosobowe  drużyny wszystkich klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum – 11 drużyn.  Nad przebiegiem czuwała komisja w składzie: panie Monika Groń – kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej, Monika Jagieła – kierowniczka Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej,  dyrektorki Barbara Konopka i Renata Rusnarczyk oraz pani Małgorzata Kędzierska, polonistka szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy doskonale się przygotowali i wykazali ogromną wiedzę o historii i zwyczajach Ochotnicy.
 
Rywalizacja była bardzo zacięta i dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzców. 

Imprezie towarzyszyła wystawa „W dawnej Ochotnicy” oraz wystawa przepięknych prac plastycznych przygotowanych w ramach konkursów. Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej i Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury w Ochotnicy Dolnej za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia a nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursów.
Autor: Agata Chliapała
Zdjęcia: Jan Barnaś, Beata Chrobak, Małgorzata Kędzierska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij