Gorce Ultra Trail - na podium Martyna Hryc z Grywałdu

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.08.11 10:28 / news / czytano 4394 / opinie 0

W piątek rozpoczął się międzynarodowy bieg górski po Gorcach - Gorce Ultra Trail w Gminie Ochotnica Dolna. Z pionowym, 1,7 km podbiegiem na Studzionki w  Ochotnicy Górnej zmierzyło się 29 zawodników, w tym 7 kobiet. Trzecie miejsce wśród kobiet wywalczyła Martyna Hryc - 14-latka z Grywałdu. Gratulujemy!

Studzionki Vertical to bieg na odcinku 1,7 km z 250 m przewyższenia. Jedyny taki bieg, bardzo krótki, ale wymagający, wszyscy górscy ścigacze, powinni tego spróbować. I ci wolniejsi także. Wyjątkowa atmosfera i meta o zachodzie słońca na tle Tatr. 

Organizatorzy celowo zaplanowali na piątek najkrótszy z biegów, bowiem dzisiaj o 4 rano na trasę ruszyli biegacze na dystansach 102, 84 i 48 km. W niedzielę ostatni z biegów - na 20 km. Na godzinę 14.00 zaplanowano dekorację zwycięzców przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej, gdzie wieczorem zagra legendarny zespół Lombard. 

Wyniki Studzionki Vertical 
Mężczyźni:
1. Dariusz Marek – 11.25
2. Michał Dudczak – 11.53
3. Mateusz Belowski – 12.17

Kobiety:
1. Katarzyna Winiarska – 14.31
2. Dominika Bolechowska – 15.56
3. Martyna Hryc – 17.38

Pełne wyniki TUTAJ
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij