Dzień Wolności.de I Tag der Freiheit.pl

Fot. 2014.06.02 12:55 / news / czytano 2778 / opinie 0

3 czerwca 2014 r. polsko-niemiecka akcja „Dzień Wolności.de I Tag der Freiheit.pl” w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy.

"Począwszy od roku 2000 wraz z Grundschule 1 w Schöneiche prowadzimy polsko-niemiecką współpracę i wymianę młodzieży. W tym roku, piętnaste już spotkanie odbywa się w naszej szkole w dniach 2-7 czerwca. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest wolność. Związane jest to z jubileuszem wydarzeń ‘89 roku. Mija bowiem 25 lat od obrad Okrągłego Stołu, wyborów czerwcowych, powołania pierwszego niekomunistycznego rządu w bloku sowieckim i wreszcie obalenia muru berlińskiego. Mnóstwo okazji do świętowania sukcesów, które zbliżyły nasze kraje do wolnej Europy.

Już jutro, we wtorek, nasi i niemieccy uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w nietypowych lekcjach poświęconych właśnie szeroko rozumianej wolności. Zajęcia te podzielone zostały na cztery bloki tematyczne: muzyczny, plastyczny, historyczny i językowy.

Podczas pobytu w Polsce niemieccy uczniowie wraz z opiekunami poznają Szczawnicę i Pieniny a także wybiorą się na wycieczkę do Krakowa. W „dniu w rodzinach” spędzą czas według planu ułożonego przez polskich gospodarzy"

Informuje Paweł Sypek – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczawnicy

W akcji „Dzień Wolności.de I Tag der Freiheit.pl” od 1 do 17 czerwca odbędzie się 220 projektów w całej Polsce i Niemczech. To między innymi konkursy plastyczne, warsztaty filmowe, dyskusje czy flashmob’y – wszystkie dotyczą polsko-niemieckich motywów na drodze do wolności. Ich organizatorami są szkoły, stowarzyszenia, hufce pracy i inne instytucje pracujące z młodzieżą. Od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży otrzymali oni pomoc w postaci materiałów dydaktycznych na stronie internetowej (www.der-tag.pl) i publikacji, a także upominki dla uczestników. Projekty, które mają charakter spotkania polsko-niemieckiego, mogły otrzymać także dotacje.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży to organizacja międzynarodowa zajmująca się dotowaniem i merytorycznym wsparciem spotkań młodzieży z Polski i Niemiec. Została utworzona w 1991 roku przez rządy obu tych krajów. Od tamtej pory dofinansowała ponad 60 tysięcy projektów, w których wzięło udział prawie 2,5 miliona uczestników.
Szczegóły akcji oraz opisy wszystkich projektów znajdują się na stronie www.der-tag.pl.

Kontakt dla mediów w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży:
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Aleksandra Milewska-Czachur, aleksandra.milewska-czachur@pnwm.org, tel. +48-22-518-89-16
Źródło: SP nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczawnicy
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij