Muzyka heavy metal zespołu TSA i Mateusz Ziółko z zespołem podczas Wielkiego Spiskiego Grania

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.08.15 22:24 / news / czytano 7087 / opinie 1

Organizatorzy muzycznej uczty na Spiszu w Gminie Łapsze Niżne w tym roku na finał dwudniowego festiwalu zaprosili Mateusza Ziółko z Zespołem oraz prekursorów heavy metalu w Polsce - grupę TSA.

Padający deszcz nieco uszczuplił widownię tegorocznej edycji spiskiego koncertowania, ale Ci którzy przybyli na koncerty spotkanie zaliczą do udanych.

Dwudniowa impreza na Spiszu przyciąga co roku rzeszę sympatyków. W sobotę na scenie plenerowej w Łapszach Niżnych wystąpiły zespoły NOVVA, SKA Petarda oraz Heavy WAY. W niedzielę, po oficjalnym otwarciu Wielkiego Spiskiego Grania, scenę zdominowała muzyka regionalna zespołu Czardasz z Niedzicy oraz Orkiestry Dętej z Łapsz Niżnych. O pozytywny nastrój zadbał kabaret Truteń, a wieczorny repertuar wypełniła grupa z Niemiec - The Mash Men oraz polscy wykonawcy - Mateusz Ziółko z Zespołem oraz TSA - zespół powstały w 1979 roku w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza "Whatfora" Zatwarnickiego. W początkowym okresie działalności TSA czerpało inspirację z dokonań muzycznych grup AC/DC i wczesnego Led Zeppelin. Jednakże z czasem zespół rozwinął formułę prezentowanej muzyki, w ramach własnego stylu. Na anglojęzycznej wersji płyty Heavy Metal World (ang.) z 1986 roku słychać inspiracje ówczesnym metalem, ale na następnym, polskojęzycznym albumie Rock 'n' Roll i kolejnych wydawnictwach zespół zaprezentował własne spojrzenie na styl rock i heavy metalu. W latach osiemdziesiątych teksty do utworów TSA pisał Jacek Rzehak. W dalszym okresie autorem słów do muzyki grupy był jej wokalista, Marek Piekarczyk.

Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja imprezy stała pod znakiem zapytania. - Ze względu na przypadające w tym roku Światowe Dni Młodzieży w zasadzie imprezy miało nie być, jednak nie chcieliśmy zrywać z tradycją i dzięki mocnemu  lobbingowi osób, które tworzyły do teraz Spiskie Granie udało się przekonać radnych, żeby jednak ósma edycja się odbyła - podkreśl Jakub Jamróz Wójt Gminy Łapsze Niżne.

Tradycją Spiskiego Grania jest jego wydźwięk charytatywny, w tym roku "grali" dla Iwonki Nowak - na leczenie i rehabilitację chorej na nieuleczalną chorobę mieszkanki Niedzicy.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

pierona2016.08.21 20:08
Na pewno bawiono się fajnie ale co z tego wynika reklama dla Gminy prawie żadna zainteresowanie słabe a kasa stopniała , czy to jest warte nie wiem ale wszystko się okaże . Podatnik za to zapłaci i wszystko jest jak w jaju , miało tego szału nie być ale jak widać Łapsze zaszalały i granie się odbyło . Gdyby jednak kasa poszła z puli samych Łapsz Niżnych jako wioski to grania by nie było na bank tu jestem pewny . Daj BOŻE więcej takich imprez to wnet się obudzicie z rękom w przysłowiowym nocniku.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij