Finał Gminnego Konkursu Historycznego w 600-lecie Ochotnicy i 680-lecie Tylmanowej

Fot. Agnieszka Dyda 2016.03.18 18:46 / news / czytano 2008 / opinie 0

17 marca 2016 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej odbył się finał Gminnego Konkursu Historycznego w 600-lecie Ochotnicy i 680-lecie Tylmanowej dla gimnazjalistów i uczniów klas IV - VI szkół podstawowych z terenu gminy Ochotnica Dolna.

Organizatorami konkursu były Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, współorganizatorami Gmina Ochotnica Dolna oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej,  Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej i Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej.

Konkurs, który zorganizowano w ramach obchodów rocznicowych wsi, otworzył Wójt Gminy Ochotnica Dolna Stanisław Jurkowski, uczestników i ich opiekunów powitały dyrektorki szkół, panie Barbara Konopka i Renata Rusnarczyk. Każda szkoła mogła zgłosić dwóch uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Do konkursu przystąpiło więc 5 gimnazjalistów z 3 gimnazjów i 12 uczniów z 6 szkół podstawowych w gminie. Uczestnicy pisali godzinny test z zakresu historii i dorobku kulturowego gminy.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie:
 • Agata Chlipała – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej - przewodnicząca.
Członkowie:
• Maria Franczyk – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rady Gminy Ochotnica Dolna,
• Monika Jagieła – Kierowniczka Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej,
• Zdzisław Błachut  - Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej,
• Jan Ligas – Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Tylmanowej,
• Monika Groń – Kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej,
• Małgorzata Kędzierska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej.
Wstępne wyniki konkursu zostaną przesłane do szkół 18 marca, a oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 30 marca - zostaną opublikowane na stronie gminy i szkół organizujących konkurs.
Autor: Agata Chlipała
Zdjęcia: Agnieszka Dyda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij