Galicyjska przygoda uczniów podstawówki z Łapsz Niżnych

Fot. Arch. szkoły 2015.10.30 20:05 / news / czytano 1675 / opinie 0

21 października klasy IV - VI pojechały na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. W planach znalazło się zwiedzanie Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu oraz warsztaty drukarskie i ceramiczne. Mimo deszczowej pogody humory dopisywały i udało się w pełni zrealizować plany.

Pierwsza część wycieczki przebiegała w plenerze. Skansen położony jest w pięknym, rozległym parku. Idąc alejkami uczniowie oglądali stare zabudowania gospodarcze, kurną chatę, stary dwór i cerkiew. Szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła szkoła sprzed II wojny światowej. Zobaczyły wystrój dawnych klas, dyscyplinę, fartuszki szkolne i posłuchały ciekawych opowieści.
Uczestnicy na własne oczy zobaczyli jak wyglądało miasto galicyjskie pod koniec XIX wieku. Oglądali repliki domów mieszczańskich, ratusza, karczmy i remizy strażackiej. Uczniów szczególnie zaciekawiła stara apteka, zakład fotograficzny, krawiecki, fryzjerski i poczta. Każdy mógł nie tylko zobaczyć jak pracowali dawni rzemieślnicy, ale również wcielić się w ich rolę. Warsztaty drukarskie i ceramiczne zaangażowały wszystkich uczestników i wyzwoliły w nich pasje twórcze.

Ta jesienna wycieczka pozwoliła przenieść się na chwilę w odległą przeszłość i poczuć przez chwilę spokój i cudowny klimat tego miejsca.
Autor: Ewa Zarzycka
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij