Szczawnica: Nowy wyczekany ośrodek zdrowia w 2026 roku

Fot. 2025.02.13 17:35 / news / czytano 314 / opinie 0

Nowy ośrodek zdrowia będzie wyposażony w specjalistyczne gabinety lekarskie, punkt apteczny oraz pomieszczenia dla karetki i zespołu ratownictwa medycznego.

Szczawniczanie od wielu lat czekają na budowę nowego ośrodka zdrowia. W 2014 roku Urząd Miasta i Gminy Szczawnica ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę ośrodka zdrowia na działkach położonych na granicy miasta w tzw. Malinowie. Wykonawcą inwestycji została firma Marka Głowy z Łopusznej.

Inwestycja obejmuje również rozbiórkę istniejących budynków i infrastruktury, budowę ciągu pieszo-jezdnego, dojść, dojazdów i miejsc parkingowych, zagospodarowanie terenu wokół budynku, wykonanie instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, w tym fotowoltaicznej.

Dofinansowanie w wysokości 9 mln 718 tys. zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Wkład własny wyniesie 1 mln 715 tys. zł. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na połowę 2026 roku.






Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij