Gimnazjaliści tropami zwierząt

Fot. Arch. Gimnazjum 2017.03.13 19:07 / news / czytano 1668 / opinie 0

W marcu szczawnickie Koło Łowieckie „Przehyba” zaprosiło gimnazjalistów Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy  na zajęcia terenowe „Tropami zwierząt”. Uczniowie pod opieką p. Dominiki Smolarskiej i p. Magdaleny Styrylskiej wzięli udział w grze terenowej.

W trakcie tej nietypowej lekcji realizowali różne zadania: rozpoznawanie zwierząt z naszych lasów, obserwowanie terenu z ambony łowieckiej, rozpalanie ogniska na czas, szukanie paśników w lesie, rozpoznawanie sygnałów używanych na polowaniach oraz  ćwiczenie zręczności w zabawie z balonami.

Najlepiej z wszystkimi zmaganiami poradziła sobie drużyna, w skład której wchodzili: Mikołaj Mastalski, Jakub Zachwieja, Sebastian Niezgoda i  Jakub Szczepaniak. Poprzez zabawę młodzież dowiedziała się, że prace w łowisku to nie tylko odstrzał lub odłów zwierzyny, ale również szereg działań i czynności mających na celu poprawę naturalnych warunków bytowania zwierzyny w siedliskach leśnych i polnych. Do podstawowych prac w łowisku należy utrzymywanie i zaopatrywanie w pasze treściwe i objętościowe paśników, wykładanie soli do lizawek a także, w okresie wiosennym, tworzenie poletek żerowych i ogryzowych zwanych poletkami łowieckimi.

Po wyczerpujących zajęciach  członkowie Koła Łowieckiego przygotowali dla uczestników ciepłą herbatę i kiełbaski. Na koniec podsumowano wyniki gry terenowej i rozdano atrakcyjne nagrody: wejściówki na basen do Solar Spa, albumy przyrodnicze i mapy. To była ciekawa lekcja:).

Autor: Dominika Smolarska
Zdjęcia: Arch. Gimnazjum
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij