Wysoka przegrana na własnym boisku

Fot. Wojciech Niezgoda 2014.11.02 21:50 / news / czytano 3496 / opinie 0

Piłkarze Jarmuty Szczawnica nie sprostali liderowi z Tymbarku, losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszym kwadransie kiedy to goście zdobyli trzy gole a gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem.

Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Porębski w 10 minucie z podania Czai. Uderzona przez zawodnika Tymbarku piłka z około 10 metrów z woleja wylądowała pod poprzeczką. Trzy minuty później Porębski zrewanżował się Czai i obsłużył go dokładnym podaniem z którego to podania Czaja zdobył gola uderzając piłkę głową z najbliższej odległości. Po kolejnych 4 minutach było już 3:0 dla gości bowiem piłkarski duet KS Tymbark: Porębski-Czaja skopiował swój wyczyn z 13 minuty i lider prowadził w Szczawnicy już 3:0. Zadowoleni z takiego obrotu sprawy goście chyba zlekceważyli akcję piłkarzy Jarmuty a przede wszystkim jej snajpera Pawełczaka, który po dynamicznym dryblingu celnie przymierzył z 10 metrów i piłka wpadła do bramki Tymbarku tuż przy słupku. Wynik z pierwszej połowy sugeruje dużą przewagę lidera w tym meczu ale wcale tak nie było. Po prostu piłkarze Tymbarki na śliskiej murawie radzili sobie lepiej i byli nadzwyczaj skuteczni. Tych walorów zabrakło gospodarzom bo nawet nie wykorzystali rzutu karnego. W 50 minucie za faul na Pawełczaku sędzia podyktował „jedenastkę” dla Jarmuty. Do piłki podszedł Kurowski – uderzył i piłka trafiła w słupek, odbijając się wyszła w pole. To był chyba newralgiczny moment tego meczu bo zdobycie kontaktowego gola dawało nadzieję gospodarzom na zdecydowanie korzystniejszy wynik. Goście takiej okazji nie zmarnowali i w 80 minucie wykorzystując rzut karny ustalili wynik spotkania na 4:1.

Jarmuta Kolex Szczawnica – KS Tymbark 1:4 (1:3)

0:1 Porębski 10, 
0:2 Czaja 13, 
0:3 Czaja 17, 
1:3 Pawełczak 18, 
1:4 Urbański 80 karny.

Sędziował: Maciej Młynarczyk z Nowego Sącza. 
Wdzów 150.

Jarmuta: Bobak – Hrydziuszko (84 D. Waligóra), Babik, Diop, Jasiurkowski (46 Mastalaki), Labidi, Pietrzak, Mlak, Ciesielka, Pawełczak (81 Czapp), Kurowski (72 Borucki).
Tymbark: Zawada – Wojtasiński, Olejarz, Ryś, Kuzak (62 Miśkowiec), Sułkowski, Kurczab, Urbański, Porębski, Czaja (83 Czech), Kurek (88 Boczoń).
Źródło: sportowepodhale.pl
Zdjęcia: Wojciech Niezgoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij