Spotkanie ze świętym Mikołajem

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.12.04 09:40 / news / czytano 1499 / opinie 0

Rozdawał słodycze i wspólnie bawił się z dziećmi z gminy Krościenko, a przede wszystkim wywołał uśmiech na twarzach wszystkich dzieci, które postanowiły spotkać się z nim w minioną niedzielę w krościeńskiej remizie OSP.

Czas spędzony ze świętym Mikołajem uświetnił występ Orkiestry Dętej OSP z Krościenka pod artystycznym kierownictwem Krzysztofa Szewczyka. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Krościenku w spektaklu pt. "Elfy". Później był czas na wspólną zabawę i pamiątkowe zdjęcie ze specjalnym gościem.

Co roku 6 grudnia obchodzimy uroczystość dnia św. Mikołaja. Tradycja ta pochodzi od świętego biskupa Mikołaja z Miry, który zmarł 6 grudnia na terenach dzisiejszej Turcji. Za życia św. Mikołaj dzielił się swoim majątkiem z biednymi, nie ujawniając swojej tożsamości. Biednym pannom ofiarowywał posag, żebrakom jedzenie. Zawsze pomagał w nocy, aby go nie rozpoznano.

Spotkanie możliwe było dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy udziale Gminnego Centrum Kultury.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij