Gorczańskie Kośby w Ochotnicy Dolnej

Fot. Aleksandra Ciesielka 2015.07.20 22:36 / news / czytano 3506 / opinie 0

W ubiegłą niedzielę, w amfiteatrze obok Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej odbyły się "kośby", na których nie zabrakło dobrej zabawy i pysznego jedzenia.

Po oficjalnym rozpoczęciu, na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej. Tuż po występie, przeczytany został wiersz Stanisławy Gołdyn, w którym to w humorystyczny sposób autorka przedstawiła działalność Orkiestry. W trakcie trwania zabawy wręczone zostały czeki pieniężne dla zwycięzców w konkursie "Estetyczna Zagroda 2015" z terenu Gminy Ochotnica Dolna. 
 
Na scenie amfiteatru cały czas trwały koncerty wokalne dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Gminy oraz występy taneczne dzieci z Przedszkola "Słoneczko" z Ochotnicy Dolnej - Młynne. W to upalne popołudnie nie mogło zabraknąć górali z zespołu regionalnego "Nucicki", jak również zespołu "Tylmanowianie" oraz występu górali "Ochotni" z Ochotnicy Dolnej i "Fiyrloków" z Łącka.

Podczas 'kośb" odbył się konkus koszenia trawy, do którego zgłosiło się pięciu ochotników. Do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody w postaci  myjki Karcher czy podkaszarki marki Still. Zwycięzcą w konkursie został Franciszek Chlipała, który otrzymał główną nagrodę  z rąk sołtysa Ochotnicy Dolnej Wojciecha Chlipały. 

Wieczorem bawił  kabaret "EWG"  z Doruchowa. Od 2002 roku do dnia dzisiejszego kabaret "EWG" działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Doruchowie. Podczas festynu przygotowane zostało specjalne stoisko promujące projekt „Od dziś – szybciej, łatwiej, sprawniej – cyfrowa administracja w małopolskich JST”, na którym  można było zapoznać się z tematem zakładania Profilu Zaufanego oraz wykorzystywania samej platformy ePUAP.

W trakcie trwania imprezy można było spróbować regionalnych  potraw i ciast przyrządzonych przez Koło Gospodyń. Dla dzieci główną atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, balony, wata cukrowa i malowanie twarzy. Natomiast dla miłośników piłki nożnej, zorganizowany został mecz sparingowy Juniorów Starszych KS Gorc Ochotnica przeciwko Lubań Tylmanowej, który wygrali gospodarze.

Zwieńczeniem całego dnia "Gorczańskich Kośb" była zabawa taneczna, na którą szczególnie zapraszał zespół "K.N.T".
Autor: Aleksandra Ciesielka / Oprac. red.
Zdjęcia: Aleksandra Ciesielka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij