I chemia może być zabawą

Fot. Arch. szkoły 2014.06.20 22:50 / news / czytano 2311 / opinie 0

Tak, tego właśnie doświadczyli łapszańscy gimnazjaliści klas drugich podczas zajęć warsztatowych z chemii, jakie zorganizowano dla nich w szkole dn. 27 maja.

Zajęcia prowadzili pracownicy Centrum Chemii w Małej Skali przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii UMK w Toruniu, a zajęcia były na wysokim poziomie pod każdym względem i to według uczniów i nauczycieli. Uczniowie podzieleni na grupy podczas dwóch lekcji samodzielnie wykonywali doświadczenia pod opieką prowadzących, po zajęciach w holu szkoły uczestniczyli w pokazie efektownych doświadczeń chemicznych. Zajęcia były płatne, połowę płacili uczniowie, połowę sumy pokryła Rada Rodziców i Szkoła, ale taka nauka połączona z zabawą była bezcenna. 
 
Oto kilka relacji samych uczniów: „ … sporo można było się nauczyć, sami robiliśmy doświadczenia. Uczyliśmy się przez zabawę. Prowadzący mieli poczucie humoru. Było super, pokazali nam urok ciekawej chemii. Było wiele ciekawych doświadczeń, których nigdy wcześniej nie wiedziałam. Takie zajęcia poleciłbym innym. Najlepszy był pokaz w holu, gdy ogień można było trzymać w ręce. Dużo się nauczyłam, chciałabym takich zajęć więcej. Warsztaty w inny sposób pokazywały chemię. Super prowadzący i wybuchowe eksperymenty, chcemy jeszcze raz”. Było wspaniale - bardzo mi się podobało, mam nadzieję, że za rok znowu do nas przyjadą, jednym słowem wow …!
 
Chemia może być więc zabawą!
 
Więcej szczegółowych informacji o Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu i prowadzonych przez nich zajęciach:
www.centrumssc.prv.pl www.facebook.com/centrumssc
 
Zajęcia w szkole zorganizował n-l chemii Barbara Kowalczyk.
Autor: Krystyna Lasak
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij