EXPO Kraków - łapszańscy trzecioklasiści podczas festiwalu zawodów

Fot. Arch. szkoły 2015.03.30 23:50 / news / czytano 3766 / opinie 0

Uczniowie z łapszańskiego gimnazjum odwiedzili EXPO Kraków 26. marca 2015 podczas Targów Edukacyjnych i Festiwalu Zawodów w Małopolsce.

Czekało na nich prawie  250 wystawców z Polski i zagranicy. Hasłem przewodnim targów było „Bądź profesjonalistą!”. Wydarzenie zorganizowała Województwo Małopolskie, a realizowane było przez Targi w Krakowie.  Odwiedzili je młodzi ludzie, którzy planują przyszłość  – chcą wybrać szkołę oraz zawód z pasją. Na pewno pomoże to młodym osobom w dokonaniu bardziej świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i przyszłego zawodu..

Wystawcy z Polski i zagranicy, m.in. z Chorwacji, Niemiec, Słowacji, Turcji, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii, wśród których znajdowały się szkoły wyższe, średnie, policealne, zawodowe oraz  instytucje związane z edukacją, zaprezentowały  ofertę edukacyjną, praktyk, staży i pracy dla gimnazjalistów, licealistów, ale także dla studentów.

Uczestnicy Festiwalu zapoznali się z siedmioma branżami: turystyczno-gastronomiczną, informatyczno-elektroniczną, budowlana, społeczno-medyczną, rolno-przetwórczą, mechaniczno-mechatroniczną oraz usługową. Na Targach zaprezentowano sprzęt wojskowy i strażacki. Odbyły się warsztaty, pokazy i doświadczenia, a w wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej służyli radą doradcy, badający predyspozycje zwiedzających.

Wizyta na hali Expo pozostawiła niesamowite wrażenia w sercach i umysłach naszych uczniów oraz rozświetliła im ścieżki edukacyjne.
Autor: Krystyna Lasak / Oprac. red.
Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij