Kiedy najlepiej jechać na fiordy norweskie? (art. sponsorowany)

Fot. 2022.09.17 11:29 / news / czytano 1344 / opinie 0

Fiordy to bez wątpienia jedna z największych atrakcji Norwegii. Nic więc dziwnego, że każdego roku przyciągają tysiące turystów, którzy pragną zobaczyć je na własne oczy. Jeśli planujesz wyjazd na norweskie fiordy, to koniecznie dowiedz się, kiedy najlepiej wybrać się w taką podróż.

Norwegia to wyjątkowy kraj, który zachwyca pięknymi krajobrazami i dziką naturą. Zwiedzając go, nie można pominąć wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO majestatycznych fiordów. Można podziwiać je bezpośrednio z góry lub wybrać się na rejs statkiem i spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Zanim jednak wybierzesz się w taką podróż, to sprawdź, jak ją zaplanować.

O jakiej porze roku wybrać się do Norwegii?
Fiordy norweskie zachwycają swoim urokiem o każdej porze roku. Warto jednak przed wyjazdem dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, kiedy najlepiej wybrać się do tego kraju.

Fiordy w Norwegii wiosną
Wybierając się do Norwegii wiosną, można jednak liczyć na to, że nie będzie tam zbyt wielu turystów. Umożliwi to spokojne podziwianie fiordów, które o tej porze roku zachwycają swoją zielenią. Trzeba jednak liczyć się z tym, że poza sezonem turystycznym może być nieco trudniej o znalezienie noclegu.

Lato w Norwegii
Jedną z najczęściej wybieranych pór roku na wizytę w Norwegii jest lato. Temperatura jest wtedy najwyższa, a w tej części świata panują także białe nocy. Jest to więc dodatkowa atrakcja. Turyści odwiedzający tej kraj latem mają zdecydowanie większy wybór miejsc noclegowych, choć trzeba liczyć się z wyższymi cenami. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby skorzystać jeszcze z innych atrakcji, a nie przeszkadzają Ci tłumy turystów, to powinieneś wybrać się do Norwegii właśnie latem.

Fiordy jesienią i zimą
Jesień to czas, kiedy fiordy przybierają piękne czerwono-złote odcienie, a na szlakach jest zdecydowanie mniej turystów. Wybierając się jednak do Norwegii o tej porze roku, trzeba mieć na uwadze, że pogoda może być dość kapryśna. Jeśli przy okazji podziwiania fiordów chciałbyś również zobaczyć na własne oczy zorzę polarną, to koniecznie odwiedź ten kraj zimą. O tej porze roku na turystów czekają także takie atrakcje, jak możliwość noclegu w hotelu wykutym w lodzie lub psie zaprzęgi.

Jak przygotować się do wyprawy do Norwegii?
Planowanie wyjazdu na fiordy norweskie rozpocznij od znalezienia biletu lotniczego. Jego cena zależy głównie od tego, w jakim miesiącu planujesz podróż oraz z jakich linii lotniczych chcesz skorzystać. Znajdź także miejsce noclegowe, w którym się zatrzymasz. W tym przypadku przekrój cen może być bardzo różny, gdyż zależą one nie tylko od pory roku, ale i dokładnej lokalizacji.

Wybierając się do Norwegii, zastanów się także nad ubezpieczeniem podróżnym, które zabezpieczy Cię w razie nieprzewidzianych sytuacji. Aby znaleźć najlepszą polisę, przejrzyj ranking ubezpieczeń turystycznych, który pomoże Ci wybrać najlepszą opcję.

Fiordy norweskie to nie tylko jedna z największych atrakcja Norwegii, a także jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Warto odwiedzić je chociaż raz w życiu, aby móc napawać się ich majestatycznym wyglądem i pięknem. Zaplanuj wycieczkę do tego kraju, a z pewnością się nie zawiedziesz.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij