Ochotnica: W roku 2021 w gminie powstanie teren dla przestrzeni spotkań

Fot. 2019.12.11 17:57 / news / czytano 380 / opinie 0

Gmina Ochotnica Dolna otrzymała dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację projektu pn. „Rewitalizacja w Gminie Ochotnica Dolna poprzez zagospodarowanie terenu dla stworzenia przestrzeni spotkań” w ramach działania „Odnowa obszarów wiejskich”. 

Koszty całkowity zadania to 2 416 682,55 zł. Natomiast wartość dofinansowania wynosi 1 498 636,04 zł. 

 

W ramach realizacji zadania planuje się utworzenie:
•przestrzeni młodych: skate park, park linowy, ściana wspinaczkowa oraz odnowa płyty istniejącego boiska i ogrodzenia tego obiektu; 
•przestrzeni dzieci i rodzin z dziećmi: plac zabaw oraz lodowisko na placu wykorzystywanym w lecie jako skate park;
•przestrzeni seniora: altana parkowa z ławami oraz zewnętrzna siłownia;
•przestrzeni wspólnych spotkań: miejsce na ognisko, zadaszona wiata – taras wyposażone w ławy i stoły

Zaprojektowana została również przestrzeń parkowa, która dzięki przyjętym rozwiązaniom funkcjonalno-kompozycyjnym daje możliwość wspólnego i harmonijnego jej użytkowania przez różne grupy, zarówno niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych. Istotnym elementem projektu jest ogród sensoryczny, którego funkcja dedykowana jest wspieraniu rehabilitacji wszystkich grup osób niepełnosprawnych, a szczególnie osób niepełnosprawnych z zaburzeniami funkcji poznawczych. Dobór poszczególnych elementów kompozycji został opracowany w taki sposób, by umożliwić interakcję z otoczeniem również osobom z poważnymi ograniczeniami ruchowymi - jest dostępny bezpośrednio z istniejącego parkingu. Zaprojektowany ogród sensoryczny to przestrzeń dedykowana także osobom niedowidzącym. Teren inwestycji został dodatkowo przystosowany dla potrzeb tej grupy osób niepełnosprawnych poprzez wprowadzenie barwnego kodu na elewacjach budynków w formie żółtych detali wykończenia. 

Z 64 wniosków, które wpłynęły przyznano dofinansowanie dla 11 projektów. Wniosek Gminy Ochotnica Dolna znalazł się na 7 miejscu na liście projektów wybranych do finansowania.

 

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij