Konkurs wiedzy o Pieninach

Fot. Arch. szkoły 2014.05.12 14:27 / news / czytano 4043 / opinie 0

W dniu 7 maja 2014 roku, w Zespole Placówek Oświatowych odbyła się XIX edycja „Konkursu Wiedzy o Pieninach”, pod patronatem Wójta Gminy Czorsztyn.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Kluszkowiec, Krośnicy, Grywałdu, Krościenka n/D, Szczawnicy, Szlachtowej, Sromowiec Wyżnych i Sromowiec Niżnych, którzy startowali w kategorii klas III i klas IV – VI, w części przyrodniczej i historyczno – etnograficznej. Dodatkowo uczniowie przygotowywali prezentację multimedialną na temat: „Moje ulubione miejsce w Pieninach”. 

Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą o swoim regionie. W czasie, kiedy komisja sprawdzała prace, uczestnicy mieli okazję zwiedzić Izbę Historii Flisactwa, mieszczącą się na terenie Zespołu Placówek Oświatowych, która powstała w ramach polsko- słowackiego projektu „Dunajec- wspólna rzeka- wspólna sprawa”. 

Na zakończenie konkursu ogłoszono wyniki. W kategorii drużyn zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawnicy, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Krościenku n/D, a trzecie miejsce – Szkoła Podstawowa w Krośnicy. Indywidualnie wśród uczniów klas III wygrał Krystian Głąb ze Sromowiec Niżnych, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Mikołajczyk z Kluszkowiec, a na trzecim Alan Janczy ze Sromowiec Wyżnych.
 
Wśród uczniów z klas IV- VI, w części historyczno – etnograficznej wygrała Magdalena Siedlarczyk z Krośnicy, a w części przyrodniczej – Łukasz Kukla ze Szczawnicy. Nagrody, dyplomy oraz upominki wręczyła Sekretarz Gminy Czorsztyn pani Jadwiga Fudala wraz z dyrektorem Zespołu panią Grażyną Łabno. 

Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Czorsztyn, Pan Adolf Plewa- Firma „LUX z Torunia, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, Pieniński Park Narodowy. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczniom za uczestnictwo, opiekunom za przygotowanie podopiecznych i wszystkim sponsorom oraz zapraszamy za rok!
Autor: M.R.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij