Kulinarni odkrywcy z województwa małopolskiego na start - konkurs dla szkół

Fot. 2014.10.11 11:10 / news / czytano 2116 / opinie 0

Tylko do 10 listopada br.szkoły mogą przysłać prace w konkursie Tesco dla Szkół – „Kulinarni odkrywcy” i powalczyć o jedną z 10 pracowni multimedialnych, wyposażenie szkolnej sali kinowej oraz cenne nagrody indywidualne.

W tym roku poszukujemy Kulinarnych Odkrywców! Czy są oni w województwie małopolskim? Do zabawy w tegorocznej edycji Tesco dla Szkół zarejestrowało się już ponad 600 placówek z całej Polski! Z województwa małopolskiego zgłosiło się do tej pory ponad 50 szkół, które już przygotowują prace konkursowe. Zeszłoroczna edycja zaangażowała ponad 500 dzieci z województwa małopolskiego, a zespoły z placówek w Koniuszy, Krakowie, Tarnowcu i Skawinie stanęły na podium, zdobywając dla szkół i uczniów cenne nagrody. Wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne, które chcą powalczyć o atrakcyjne nagrody i powtórzyć sukcesy placówek z ubiegłych lat, do 10 listopada mogą przesyłać prace konkursowe – maksymalnie dwuminutowe filmiki, w których pokażą, że gotowanie może być ciekawą i kreatywną zabawą.

Programy i blogi kulinarne biją rekordy popularności, ale angażują przede wszystkim dorosłych. A przecież gotowania można uczyć się od najmłodszych lat. Nasi młodzi Kulinarni Odkrywcy z pewnością wszystkich zaskoczą! 

Udział w konkursie to nie tylko nagrody. Uczniowie swoją energią i entuzjazmem wciągają do zabawy całe szkoły, sąsiadów, rodziny, a także wójta, sołtysa, a czasami również prezydentów miast. O konkursie nierzadko słyszy się z ambony. Nic dziwnego. W konkursie Tesco dla Szkół uczniowie pokazują swoje liczne talenty, angażują innych i integrują całe lokalne społeczności.  To doskonała okazja do promocji szkoły w regionie. 

- Promowanie filmu było kolejną lekcją dla naszych uczniów jak i ich rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Nigdy wcześniej nie prowadziliśmy takiej akcji promowania wytworów uczniów naszej szkoły. Dzieci uczyły się odpowiedzialności; pokazywały swoje talenty organizacyjne, używały kreatywnego myślenia do znajdywania nowych sposobów promowania filmu i idei niemarnowania żywności - mówi  Aneta Baranowska opiekun zespołu ,,Szósta A ze Skawiny” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie, laureata 11. edycji konkursu Tesco dla Szkół.

Szkoły, których prace zyskają uznanie internautów i jury, mogą zdobyć nowoczesny sprzęt dydaktyczny dla szkoły, w tym 10 pracowni multimedialnych. Na członków zwycięskich zespołów czekają oryginalne czapki i fartuchy kucharskie oraz odtwarzacze MP4. Najaktywniejsza szkoła z województwa małopolskiego ma szanse na zdobycie wyposażenia szkolnej sali kinowej.

Jak można wziąć udział? 
Jeszcze przez miesiąc szkoły mogą zgłaszać się do konkursu na stronie konkursu tescodlaszkol.pl. Nauczyciele i uczniowie znajdą tam mnóstwo praktycznych porad, jak zabrać się do przygotowania filmu konkursowego oraz do samej pracy z najmłodszymi w kuchni. Nauczyciele mają czas na przesłanie gotowych filmów przedstawiających efekty działań młodych Kulinarnych Odkrywców do 10 listopada.

W tym roku Tesco dla Szkół przewiduje atrakcje, nagrody i zabawę nie tylko dla szkół i uczniów. Dzięki misjom i wyzwaniom na stronie www.tescodlaszkol.pl pochwalić się swoją kulinarną wiedzą i zdobyć atrakcyjne nagrody może każdy. Na Kulinarnych Odkrywców w każdym wieku, zarówno pasjonatów gotowania, jak i tych, którzy lubią gry i wyzwania, czekają quizy, zadania a także misje edukacyjne o gotowaniu czy ekologii. Punkty, zdobywane za wykonanie każdego, najdrobniejszego zadania na stronie, można wymienić na wybrane nagrody spośród szerokiej puli sprzętów i gadżetów, od zestawów cukiernika i książek kucharskich, po ekspresy do kawy i tablety. Jeśli chcecie o nie powalczyć i dowiedzieć się więcej o gotowaniu, odwiedźcie stronę konkursu www.tescodlaszkol.pl.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij