Dwie akcje ratunkowe GOPR

Fot. Arch. GOPR 2016.04.26 17:59 / news / czytano 4578 / opinie 0

Dziś ratownicy dwukrotnie musieli interweniować na pienińskich szlakach. Raz potrzebny był śmigłowiec.

Dziś po godz. 11 ratownik dyżurny GP GOPR odbierał zgłoszenie o wypadku w Pieninach na szlaku niebieskim przy zejściu z Czertezika. Poważnej kontuzji stawu kolanowego doznał 13 letni turysta. Po zabezpieczeniu urazu został ewakuowany do Krościenka.

Około godz. 14.30 ratownicy GP GOPR po raz drugi wyruszają w góry. Tym razem pomocy potrzebuje 13 letnia turystka w masywie Zamkowej Góry w Pieninach. Do akcji zadysponowany zostaje policyjny śmigłowiec PZL W-3 Sokół wraz z ratownikami GOPR na pokładzie i za pomocą długiej liny "long line" ewakuuje poszkodowaną z miejsca zdarzenia.

Ratownicy apelują o zachowanie ostrożności i rozwagi w górach. Pamiętajmy także, aby przed górskimi wędrówkami odpowiednio się do nich przygotować.

 

Źródło: www.facebook.com/GP.GOPR
Zdjęcia: Arch. GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij