Mały Mistrz w pierwszej klasie

Fot. Arch. szkoły 2015.12.27 16:55 / news / czytano 3364 / opinie 0

W Szkole Podstawowej im. Bł. ks. J. Stanka w Łapszach Niżnych na lekcjach wychowania fizycznego w klasie pierwszej od września realizowany jest program „Mały Mistrz”. 

Główne cele programu to:
  • Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.
  • Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.
  • Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
  • Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.
  • Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.
  • Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.
Projekt  jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Koordynatorem programu jest Szkolny Związek Sportowy. Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. 

Bloki te to:
Rowerzysta – Turysta,
Gimnastyk – Tancerz
Saneczkarz – Narciarz – Łyżwiarz
Piłkarz
Lekkoatleta
Pływak – Wodniak
 
We wrześniu na zajęciach dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach. W ranach zajęć odbył się spacer wokół szkoły. W październiku kl. I wraz z innymi klasami uczestniczyła w II RAJDZIE PO SPISZU IM. BŁ. KS. J. STANKA. Dzieci szły czerwonym szlakiem turystycznym z Łapsz Niżnych do Kacwina. Na zakończenie rajdu wszyscy uczniowie spotkali się przy kapliczce patrona szkoły w Kacwinie, gdzie została uczczona jego pamięć. W czasie rajdu dzieci zapoznały się z okolicami swojej miejscowości, oraz z zasadami poruszania się po szlakach turystycznych. W słoneczny listopadowy dzień kl. I udała się na łąkę, gdzie szkoła świętowała  „ Dzień Pieczonego Ziemniaka”. W czasie spaceru dzieci podziwiały piękną przyrodę jesieni i krajobrazy swojej miejscowości.   Na łące dzieci brały udział w zabawach ruchowych i grach z piłką. Uczestnictwo w Rajdzie i  w „Dniu Pieczonego Ziemniaka” pozwoliło uczniom kl. I zdobyć sprawność turysty. 
     
Na lekcjach wychowania fizycznego w kl. I wykonywano ćwiczenia gimnastyczne z różnymi przyborami, ćwiczenia równoważne, zwinnościowe, pokonywano tory przeszkód. Dzieci więc zdobyły następną sprawność - sprawność gimnastyka. Uczniowie kl. I zaliczyli również  testy: zwis na drążku, bieg wahadłowy, marszobieg na dystansie 600m. Uczestnicy projektu z wielkim zaangażowaniem biorą udział w zajęciach. Starają się je wykonywać jak najlepiej. Chcą zdobywać kolejne sprawno
Autor: J. Wenit
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij