Justyna Węglarz ze Szczawnicy najlepsza w ekonomii i wiedzy obywatelskiej

Fot. Arch. szkoły 2015.04.26 15:22 / news / czytano 2659 / opinie 0

Justyna Węglarz, uczennica klasy IIIa Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy, jako jedna z niewielu w powiecie została finalistką olimpiady przedmiotowej z wiedzy ekonomicznej i edukacji obywatelskiej.

Aby uzyskać ten tytuł, potrzeba było wiele pracy i samozaparcia. W październiku 2014 roku odbył się szkolny etap olimpiady, po którym zostali wyłonieni najlepsi. Następnie po zakwalifikowaniu się do etapu rejonowego, uczennica musiała wykonać samodzielnie projekt składający się z trzech etapów pracy badawczej, który każdorazowo przesyłała do oceny w Centrum Edukacji Obywatelskiej i Ekonomicznej w Warszawie. Temat pracy badawczej brzmiał ,,Wpływ telefonów komórkowych na postawę młodzieży’’. Równocześnie Justyna zgłębiała wiedzę ekonomiczną i obywatelską , a także śledziła bieżące informacje, aby w styczniu wykazać się podczas pisania testu na etapie rejonowym. Ocena uzyskiwana była na dwóch płaszczyznach: pracy badawczej oraz testu znajomości wiedzy.

Uczennica w rejonie uzyskała prawie maksymalną ilość punktów, a tym samym zakwalifikowała się do ostatniego etapu – wojewódzkiego. Tam gimnazjaliści ponownie pisali test ze znajomości wiedzy, a następnie losowo dobrani w zespoły tworzyli plan projektu ,,Mój wynalazek’’. Ostatecznie Justyna została finalistką etapu wojewódzkiego. Nad wszystkim czuwała nauczycielka wiedzy o społeczeństwie w Publicznym Gimnazjum w Szczawnicy mgr Anna Szczepaniak.


Autor: Anna Szczepaniak
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij