Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pt. Bądź dumny! Jesteś Polakiem!

Fot. Arch. szkoły 2018.11.14 17:45 / news / czytano 1040 / opinie 0

6 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J.Tischnera, ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pt. "Bądź dumny! Jesteś Polakiem!"

Przygotowały go nauczycielki języka polskiego p. K. Ciesielka i p. J. Kaliszczak. Gości powitała Pani dyrektor A. Szczepaniak i wyraziła wielkie uznanie dla recytatorów i opiekunów za chęć przygotowania repertuaru do trudnego tematu patriotyzmu.
 
Uczniowie z 6 szkół, podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl. 4 - 6 i kl.7, 8 oraz gimnazjum, zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, oceniony przez jury w składzie: Pani dyrektor Anna Szczepaniak, przedstawicielka szczawnickiego MOK Pani Alina Lelito, przedstawiciel Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan Pan Tomasz Słowik. Wszyscy recytatorzy oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania za udział i przygotowanie do konkursu.
 
Laureaci zostaną zaproszeni do Dworku Gościnnego w Szczawnicy na Galę podsumowującą miejskie obchody 100 - lecia niepodległości, w czasie której wręczone im zostaną nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Organizatorzy pragną jeszcze raz podziękować uczniom i ich opiekunom za doskonałe przygotowanie. Mamy nadzieję, że ten konkurs wpisze się na stałe w tradycję naszej szkoły.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij