Na wesoło po angielsku i niemiecku w szczawnickim gimnazjum

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.06.15 10:01 / news / czytano 4486 / opinie 0

Nauka na wesoło jest jedną z najciekawszych form nabywania wiedzy i umiejętności, dlatego 14 czerwca uczniowie Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy świętowali po raz trzeci Dzień Języków Obcych. 

Wczoraj przez cały dzień uczniowie mieli możliwość obcować z językiem angielskim i niemieckim. Mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe, uczyć się i równocześnie dobrze bawić. Dzień Języków Obcych miał na celu uświadomienie młodzieży korzyści płynących z uczenia się języków innych narodów.

Dla urozmaicenia obchodów w szkole przygotowane były krótkie części artystyczno-rozrywkowe w wykonaniu uczniów. Najpierw uczniowie obejrzeli współczesną wersję bajki „Królewna Śnieżka” w języku angielskim, później bajkę „Kopciuszek” w języku niemieckim przedstawioną przez ich kolegów. Niecodzienną uroczystość uświetnił śpiew piosenek obcojęzycznych, gdzie w rolę zagranicznych wykonawców wcielili się gimnazjaliści. Podczas wspólnej zabawy klasy walczyły w konkursie plastycznym na najlepszą karykaturę typowego Niemca lub Anglika. 

Nauczycielki Małgorzatą Oleś- Gagatek, Danuta Urban oraz Anna Marcińska dołożyły wszelkich starań, aby impreza była ciekawa i oryginalna. Na zakończenie przed wejściem do budynku szkoły odbył się pokaz mody młodzieżowej komentowany w języku niemieckim i polskim a po jego zakończeniu uczniowie mogli obejrzeć film i wziąć udział w towarzyskich rozgrywkach drużyn „angielskiej i niemieckiej” w piłce nożnej i siatkowej.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i wywołała wiele emocji wśród wszystkich uczestników. Była nietypową formą nauki połączonej z relaksem oraz elementami zabawy.

Autor: Danuta Urban / Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij