Maniowy z nową pracownią RTG

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.11.04 21:59 / news / czytano 5747 / opinie 1

200 tysięcy złotych zainwestował Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia w Maniowach w uruchomienie nowoczesnej pracowni radiologicznej. Pieniądze przeznaczone zostały na wyremontowanie pomieszczeń i zakup nowego sprzętu.

Pomieszczenie i sprzęt poświęcony został przez proboszcza parafii ks. Tadeusza Dybła. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Tadeusz Wach wójt Gminy Czorsztyn oraz Lidia Kołodziej kierownik SPGOZ, Stanisław Chmiel Przewodniczący Rady Gminy oraz przedstawiciel Zespołu Zbiorników Wodnych w Niedzicy. Pomieszczenie w ośrodku zdrowia przeszło kapitalny remont i posiada zabezpieczenia przeciwko promieniowaniu. Zakup stołu radiologicznego możliwy był dzięki pomocy finansowej Gminy Czorsztyn oraz ZEW Niedzica S.A.

- Jest to bardzo dobry sprzęt. Mimo, że aparat jest analogowy to zdjęcie może zostać przetworzone na obraz cyfrowy. Pacjenci otrzymują je w wersji cyfrowej, mamy możliwość ich kopiowania a zdjęcie pozostaje w bazie przez wiele lat. Dla nas lekarzy to ogromna pomoc przede wszystkim w diagnostyce pacjentów - mówi Lidia Kołodziej kierownik SPGOZ.

Pracownia spełnia wszystkie wymagane normy.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Anonim2014.11.09 20:11
Pięknie, że powstała pracownia RTG, bo w tych czasach jest bardzo przydatna. Niech Polska w końcu przestanie tak odbiegać od medycyny światowej :)
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij