Nieletnim nie stawiaj, reaguj masz prawo - inicjatywa gimnazjalistów ze Szczawnicy

Fot. 2014.02.19 21:35 / news / czytano 2355 / opinie 0

Przed feriami zimowymi uczniowie Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy przeprowadzili na terenie miasta i gminy Szczawnica akcję edukacyjno – profilaktyczną pod hasłem „ Nieletnim nie stawiaj – Reaguj masz prawo!”

Kampania miała na celu powstrzymanie niepokojąco szerzącego się zjawiska kupowania przez dorosłych alkoholu nieletnim oraz informowanie o konsekwencjach prawnych wynikających z podawania alkoholu osobom niepełnoletnim.
 
Coraz częściej można zaobserwować tego rodzaju „przysługi”, które przekonują młodych, że picie alkoholu w ich wieku nie jest przestępstwem, a jedynie wymysłem organu ustawodawczego. W naszym społeczeństwie jest bardzo mała świadomość konsekwencji, które grożą za rozpowszechnianie napojów alkoholowych wśród dzieci i młodzieży.
 
- W ramach akcji przygotowaliśmy plakaty, które umieszczono w większości sklepów prowadzących sprzedaż alkoholu. Do każdego plakatu został dołączony list przewodni wyjaśniający cel naszej kampanii. Niestety po kilku dniach, z niektórych sklepów plakaty zniknęły. Było nam przykro, że są dorośli, których nie obchodzi nasz los oraz nie chcą uchronić młodzieży przed problemem jakim jest alkoholizm - zaznacza jedna z gimnazjalistek, uczestniczka akcji.
Autor: Aleksandra Niewiadoma
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij