Nowe zakręcone akcesoria

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2014.12.22 19:20 / news / czytano 2667 / opinie 0

Place zabaw wyposażone w kolejne zakręcone akcesoria… karuzele, zjeżdżalnie, piaskownice, a to wszystko dla najmłodszych mieszkańców Gminy Czorsztyn.

Czy wisząc głową w dół świat wygląda tak samo? Albo czy zjeżdżając na brzuchu jedzie się szybciej albo chociaż ciekawiej? Te i wiele innych pytań nurtują maluchy na całym świecie. Zawzięcie szukają one odpowiedzi robiąc fikołki i wspinając się po kolejnych szczeblach kolorowych drabinek.

Nie od dziś także wiadomo, że samorząd Gminy Czorsztyn szczególnie dba o potrzeby swych małych odkrywców tak, by w swych poszukiwaniach, nie tylko dobrze się bawili, ale przede wszystkim byli bezpieczni. Z myślą o nich najpierw wybudowano place zabaw a teraz dzięki realizacji projektu  pn.” Wesoły przedszkolak w Gminie Czorsztyn” doposażono m.in. część z nich. 

Dzięki środkom pozyskanym w ramach wspomnianego projektu oddziały przedszkolne działające przy szkołach w miejscowościach: Kluszkowce, Sromowce Wyżne, Sromowce Niżne oraz  Maniowy uzupełniły braki w wyposażeniu:

- placów zabaw (m.in. piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie, ławki z oparciem)
- pomieszczeń, w tym toalet (umywalki, półki, lustra, mieszacz wody) 
- pomocniczych materiałów dydaktycznych (m.in. zabawki edukacyjne, sprzęt ICT, projektor, tablica interaktywna itd.)

A co oznacza to w realnym życiu przedszkolaka? Ano właśnie to, że dzięki realizacji powyższego projektu  łącznie 148 przedszkolaków korzystać będzie z kompleksowo wyposażonych przedszkoli, w tym placów zabaw.  A wszystko to  z atestem, certyfikatem, tak by każdy maluch a zarazem jego mama, czy tata mogli czuć się bezpiecznie i spokojnie cieszyć się wspólną zabawą!

Koszt realizacji projektu wynosi ogółem 451 939,85 zł., z czego kwotę w wysokości 413 471,00 zł pozyskano w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.1 „Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.1 „Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej”.
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij