Kilkadziesiąt domów pozbawionych drogi dojazdowej

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.05.16 12:31 / news / czytano 2829 / opinie 0

W okolicy ulicy Staszowej w Szczawnicy kilkadziesiąt domów z powodu ulewnego deszczu zostało odciętych od świata.

Ludzie ratowali strome zbocze drogi. W okolicach mostku, który zatrzymał płynące rzeką drzewa i rumosz nie dało się nic zrobić. To tuż pod nim woda urwała ponad połowę drogi dojazdowej do kilkudziesięciu domostw. Żywioł uwięził także zmotoryzowanych turystów.

- Prosiliśmy o pomoc, ale Straż Pożarna miała tyle wezwań, że otrzymaliśmy informację, że musimy ratować się sami jak tylko umiemy - mówi jeden z ratujących. - W jednym miejscu żeby ratować strome zbocze na którym biegnie droga i stoi budynek musieliśmy ściąć drzewo. Jego pień częściowo osłabił siłę wody.

- Zablokowany mostek był źle skonstruowany - żali się mieszkaniec. - Są pod nim filary, które na górskim potoku ze źródłem oddalonym 10 km od tego miejsca, zatrzymują niesione z nurtem rzeki korzenie i drzewa. Dodatkowo przepusty pod mostem są po skosie.

Według relacji mieszkańców największa woda płynęła wczoraj w godzinach od 22 do 24.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij