Akcja ratownicza na Zamkowej Górze

Fot. Czytelnik Pieninyinfo.pl 2014.04.18 21:31 / news / czytano 2217 / opinie 0

Dzisiaj w godzinach popołudniowych ze szlaku niebieskiego przy Górze Zamkowej została ewakuowana helikopterem kobieta z krwawieniem z dróg rodnych.

W piątek 18 kwietnia po południu ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali wezwani do wypadku w Pieniny, gdzie w rejonie eksponowanego trawersu pod Zamkową Górą znajduje się czeska turystka z mocnym krwawieniem z dróg rodnych.

Do akcji ruszyli ratownicy GOPR Sekcja Operacyjna Krościenka n/D, na miejsce został wezwany także śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy po dotarciu na miejsce zaopatrzyli poszkodowaną i przygotowali do ewakuacji. Poszkodowana kobieta został podjęta z pomocą wciągarki na pokład śmigłowca TOPR i przetransportowana do szpitala.
Autor: Oprac. red.
Źródło: gopr-podhale.pl
Zdjęcia: Czytelnik Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij