Ochotnica: Wiosenne spotkania z literaturą

Fot. Arch. biblioteki 2016.05.10 09:35 / news / czytano 2069 / opinie 0

Cykl Wiosennych Spotkań z Literaturą rozpoczęły spotkania autorskie z panią Beatą Ostrowicką - absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pisarką książek dla dzieci i młodzieży, uhonorowaną wieloma nagrodami.

5 maja 2016 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej gminie niezwykłą osobę – Andrzeja Grabowskiego – Kawalera Orderu Uśmiechu, poetę, prozaika, autora ponad osiemdziesięciu książek dla dzieci i młodzieży. Spotkania autorskie miały miejsce w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ochotnicy Dolnej – Młynne, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej  – Centrum oraz w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej.

Pan Andrzej obdarzony darem snucia opowieści zjednał sobie sympatię zarówno dzieci jak i dorosłych humorystyczną interpretacją własnych wierszy, zaznaczając jak piękna może być poezja i mowa ojczysta. . Barwnie i w ciepły sposób opowiedział uczestnikom o magii jaką roztacza świat literatury, o przyjaźni z książką, swoich podróżach, warunkach przyznania Orderu Uśmiechu oraz niepowtarzalnych emocjach, które temu towarzyszą. Mówił też o potędze marzeń i sile wyobraźni, której fundamentem są przede wszystkim lektury dzieciństwa.

Cykl Wiosennych Spotkań z Literaturą rozpoczęły spotkania autorskie z panią Beatą Ostrowicką - absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pisarką książek dla dzieci i młodzieży, uhonorowaną wieloma nagrodami. Wydarzenia te miały miejsce w: Szkole Podstawowej im. ks. Prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej – Skrodne, w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej oraz w Zespole Szkolno Przedszkolnym im. majora H. Sucharskiego w Tylmanowej - 27 kwietnia 2016 roku. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wiele o pracy pisarza, natchnieniu, inspiracjach oraz o sposobie kreowania bohaterów literackich. Większość jej książek dla młodzieży to obraz problemów, z jakimi stykają się młodzi ludzie w okresie dojrzewania. Uczą przyjaźni i tolerancji, dlatego znajdują tylu odbiorców.

Autorzy nawiązali doskonały kontakt z uczestnikami spotkań, którzy chętnie zadawali pytania i dzielili się opiniami na temat ulubionych książek. Na zakończenie młodzież otrzymała pamiątkowe autografy oraz wpisy do zakupionych książek.
Źródło: Biblioteka Ochotnica
Zdjęcia: Arch. biblioteki
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij