Akcja „Bezpieczne dziecko na drodze” w elektrowni Niedzica

Fot. Arch. ZEW Niedzica S.A. 2015.10.21 12:24 / news / czytano 2440 / opinie 0

W ubiegły piątek (16.10.2015r.) ZEW Niedzica SA, po raz ósmy przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej, pn. „Bezpieczne dziecko na drodze”.

Tegoroczna edycja tego przedsięwzięcia była jednak zupełnie nietypowa. Tym razem gospodarz zapory zaprosił dzieci do siebie na spektakl, pn. „Królestwo Zakręconego Czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach”. W wyjątkowej roli aktorów i jednocześnie twórców przedstawienia, mali widzowie zobaczyli krakowskich Strażników Miejskich, którzy poprzez muzykę, śpiew i teatralne środki wyrazu, przekazywali ważne treści dotyczące zachowania na drodze czy reguł postępowania wobec obcych. 

Tak wyjątkowa forma działań profilaktycznych dla dzieci spotkała się z ich ogromnym entuzjazmem. Historia Adasia, który za pomocą czarów poznaje prawidłowe sposoby zachowania w sytuacjach, które mogą spotkać każdego z małych widzów przedstawienia, niosła za sobą bardzo ważną naukę dla wszystkich zgromadzonych. Zabawy i konkursy pomagały wciągnąć młodych widzów w fabułę spektaklu, by w barwny sposób przekazać najistotniejsze treści. Interaktywny charakter spektaklu, miał więc dodatkową wartość poznawczą i wychowawczą. 

Rozwijająca się działalność edukacyjna elektrowni staje się ostatnio bardzo istotnym elementem aktywności Spółki. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez ZEW Niedzica w ramach  społecznej odpowiedzialności biznesu. 

Kolejnym dowodem zaangażowania społecznego Spółki w ostatnim czasie jest wydana, nakładem ZEW Niedzica książka dla dzieci, pn. „Gra o prąd”, która powstała jako zwieńczenie pierwszej edycji Akademii Młodego Energetyka. 
 
Podczas piątkowego spotkania w ramach akcji o bezpieczeństwie, dzieci miały okazję poznać współautorkę książki – Annę Machacz, która w barwny sposób zachęciła widzów do przeczytania tak nietypowego efektu całorocznej pracy młodych studentów Akademii. 

Tegoroczne przedsięwzięcie ZEW Niedzica SA, w ramach Akcji „Bezpieczna droga do szkoły” objęło swym zasięgiem ponad 230 dzieci z klas od 0-3, uczęszczających do szkół w Sromowcach Niżnych, Grywałdzie, Trybszu i Dębnie. Poza wiedzą przekazaną małym uczestnikom spotkania otrzymały one również upominki w postaci, m.in. odblasków i autorskich planów lekcji.
Źródło: ZEW Niedzica S.A.
Zdjęcia: Arch. ZEW Niedzica S.A.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij