Pamiętajmy o ogrodach

Fot. 2019.05.21 20:25 / news / czytano 501 / opinie 0

Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy realizuje projekt "Pamiętajmy o ogrodach - zachowanie bogatego dorobku kulturalnego Pienin"

Tematyka projektu poświęcona jest zachowaniu tożsamości ludowej Pienin, w oparciu o różnorodne dziedziny aktywności: śpiew, rękodzieło artystyczne ginących zawodów, ludową twórczość artystyczną i literacką oraz gastronomię.
 
W związku z powyższym realizowane są:
- warsztaty muzyczne – głównie z młodzieżą – oraz interpretacji i adaptacji wierszy i przyśpiewek lokalnego poety Michała Słowika Dzwona na nowoczesne rytmy, z wykorzystaniem instrumentów ludowych i współczesnych estradowych. Efektem będą trzy koncerty na terenie miasta
- warsztaty rękodzieła artystycznego ginących zawodów (kaletnictwa) dla dwóch grup: młodzieżowej i 60+. Efektem wyrób kierpcy i góralskich pasów
- wystawienie sztuki teatralnej ludowego poety M.Słowika Dzwona przez Teatr Amatorski złożony z członków ZP, na deskach kinoteatru Pieniny
- warsztaty z przygotowania potraw regionalnych w oparciu o tradycyjne potrawy Pienin.
 
Beneficjentami projektu będzie młodzież i osoby pełnoletnie, bez względu na płeć i wykształcenie. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a potwierdzeniem uczestnictwa w nim będzie wypełnione i zaakceptowane zgłoszenie.

Termin realizacji projektu od grudnia 2018 r. do maja 2019 r.

Ankiety zgłoszeniowe do udziału w konkretnych warsztatach są dostępne na stronie internetowej Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan i Miejskiego Ośrodka Kultury.
 
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij