Uczniowie ZSZiP z Krościenka w akcji sprzątania

Fot. Michał Morawczyński 2016.04.26 11:00 / news / czytano 2677 / opinie 0

21 kwietnia 2016 roku młodzież Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D wraz ze swoimi opiekunami wzięła udział w akcji „sprzątania Ziemi”. Przed akcją młodzież została podzielona na dwie grupy – pierwsza sprzątała koryto Białego Potoku a druga pobocza ulicy Biały Potok, Tylka.

Uczniowie klas II zaopatrzeni w rękawice i worki przystąpili do zbierania zalegających śmieci w sołectwie Tylka -Biały Potok. Akcja była uzgodniona z dyrektorem PPN Panem Michałem Sokołowskim oraz sołtysem sołectwa Tylka – Biały Potok Panią Grażyną Malik.

Taka akcja jest dowodem na to, że można wspólnie coś zrobić a sama wyprawa to również bardzo dobra forma integracji uczniów i nauczycieli. Po zebraniu odpadów na wyznaczonych terenach przyszedł czas na przyjemności – wspólnie siedzieliśmy przy ognisku jedząc pyszne kiełbasy, które sponsorował nam Samorząd Szkolny - podkreśla nauczyciel  Michał Morawczyński.

Dziękujemy dyrektorowi PPN Panu Michałowi Sokołowskiemu za upominki jak i Pani sołtys sołectwa Tylka – Biały Potok Pani Grażynie Malik za udostępnienie terenu na ognisko oraz zakup napojów.

Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. Towarzyszyła nam nadzieja, że kolejna akcja będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci w miejscach, które powinny cieszyć oko swoim naturalnym pięknem, a nie szpecić brzydotą porozrzucanych odpadów.

Koordynatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele wychowania fizycznego mgr Danuta Śniegoń oraz mgr Michał Morawczyński. Głównym celem było zwrócenie uwagi młodzieży na stan naszego środowiska oraz uporządkowanie leśnych terenów.

Autor: Michał Morawczyński
Zdjęcia: Michał Morawczyński
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij