Policjanci w ZPO w Łapszach

Fot. Arch. szkoły 2016.10.21 19:47 / news / czytano 1227 / opinie 0

10 października br. naszą szkołę odwiedzili Policjanci z Posterunku Policyjnego w Łapszach Niżnych. Na początku spotkania mundur policyjny wzbudził u niektórych naszych uczniów poczucie strachu.

Jednak w trakcie spotkania okazało się, że chociaż praca ta, jest trudna i niebezpieczna, to okazuje się bardzo potrzebna i  konieczna. Panowie Policjanci już na samym początku wprowadzili najmłodszą grupę szkolną w temat spotkania.

Podczas godzinnych zajęć dzieci z klas O – III mogły w sposób bezpośredni zobaczyć podstawowe akcesoria policyjne, m. in. kajdanki, odznakę policyjną, tarczę do zatrzymywania pojazdów, alkomat czy pałkę. Dzieci dowiedziały się także, na czym polega praca policjanta, jak należy bezpiecznie zachowywać się na ulicy, na co zwracać uwagę, gdy zaczepi nas obca osoba. Co zrobić gdy jesteśmy sami w domu i w tym czasie ktoś nieznajomy puka do naszych drzwi oraz jaki numer alarmowy wybrać w określonej sytuacji zagrażającej życiu człowieka. Cennym stała się również możliwość dyskusji  i zadawania nurtujących dzieci pytań. Dzięki uprzejmości naszych gości dzieci na nowo zwróciły uwagę jak ważnym i cennym dla każdego z nas jest zawód Policjanta.

Autor: M.Jamróz
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij