Ratownicy GOPR o bezpieczeństwie w górach

Fot. Arch. szkoły 2016.02.05 10:55 / news / czytano 2334 / opinie 0

W naszym Gimnazjum odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w górach.  W zajęciach i prelekcji wygłoszonej przez ratownika GOPR–u wzięli udział wszyscy uczniowie. 

Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczestnicy zajęć mieli szansę zapoznać się z zawartością apteczki podręcznej i poznać zasady postępowania po wypadku (m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ocena stanu zdrowia poszkodowanych, obserwacja czynności życiowych, opanowanie poważnych krwotoków) oraz  używania środków służących do udzielania pierwszej pomocy.

Warsztaty współfinansowane ze środków otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego z budżetu państwa w ramach realizacji Rządowego programu wspomagania w latach 2015 – 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach -  „Bezpieczna +”
 
- Podczas warsztatów uzyskaliśmy wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i niesienia pomocy innym. Ratownicy GOPR–u zapoznali nas  z ich pracą oraz  zachęcali  do podjęcia aktywności społecznej. Mówili o satysfakcji, jaką daje możliwość pomagania innym. - mówi uczennica gimnazjum Gabriela Hryc.
Autor: Bożena Chlebek
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij