Słońce, muzyka i dobra zabawa - VIII rodzinny festyn w Kluszkowcach

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2013.06.18 18:27 / news / czytano 3532 / opinie 0

Niedzielne popołudnie, błękitne bezchmurne niebo i słońce odbijające się w kolorowych okularach na nosach zadowolonej widowni.

Do tego rozlegające się skoczne dźwięki przepełnione radosnymi okrzykami dzieci biegających po zielonej łące, w takiej właśnie atmosferze upłynął VIII rodzinny festyn w Kluszkowcach. Tegoroczny festyn, organizowany corocznie pod hasłem „Zdrowo i wesoło” odbył się dzięki pracy grona pedagogicznego, które czuwało nad całością imprezy, rodzicom wspierającym szkołę przygotowanymi wypiekami oraz czynną pomocą, a także przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Czorsztyn.

Najważniejszą rolę pełnili w tym dniu mali i więksi aktorzy, którzy z naturalną i wrodzoną swobodą śpiewali, tańczyli, przedstawiali, recytowali, a nawet uczyli dorosłych skutecznej samoobrony! Najmłodsze dzieci bez zażenowania, czy zbędnego stresu przeginały się na scenie prezentując swoje talenty w przedstawianych scenkach, czy wyśpiewując ile sił w płucach piosnkę festynu. I tylko ze swobodą przypisaną dzieciom Zosia śpiewając machała do mamy, Franek stroił miny a Zuzia szarpała brzeg sukienki, co w efekcie dawało imponujący i wdzięczny widok. 

Po teatralnych przedstawieniach przyszedł czas na wokalne popisy starszych koleżanek, w tym szkolnego chóru, który bądź co bądź na swoim koncie ma już pierwszą płytę. Wśród solowych wokalistek znalazły się m.in. Ania Rusin, która od jakiegoś czasu „maluje dźwiękiem” podczas różnych festiwali, czy  Marcelina Kowalczyk. A i to nie koniec artystycznych niespodzianek. 

Organizator relacjonuje, że przygotowania do VIII festynu szkolnego rozpoczęły się na początku maja. Środki na organizację tego przedsięwzięcia pozyskano od prywatnych sponsorów i z funduszy Gminy Czorsztyn. Na festyn zaproszono Radnych z Gminy Czorsztyn i wielu innych gości. Rozwieszono plakaty informujące o festynie, ukazały się także ogłoszenia w podhalańskich i pienińskich portalach internetowych, proboszcz parafii podczas niedzielnych ogłoszeń zapraszał mieszkańców Kluszkowiec i gości do uczestnictwa w tej rodzinnej imprezie. Nadszedł dzień festynu, niestety pogoda nie dopisała. Festyn został odwołany i przeniesiony na inny termin. Ale warto było poczekać, bo w niedzielę 16 czerwca 2013 r. słońce pięknie zaświeciło i w amfiteatrze przy Szkole Podstawowej w Kluszkowcach odbył się VIII festyn szkolny pod hasłem „Zdrowo i wesoło". 

Już przed południem rozpoczęły się przygotowania: rozkładano namiot, nagłośnienie, ustawiono stoliki dla gości, nauczyciele i uczniowie udekorowali scenę amfiteatru. Zjawili się również zaproszeni goście ze swoimi atrakcjami (dmuchany zamek, trampolina, stoisko z zabawkami i przekąskami). 

Festynowa piosenka rozpoczęła o godzinie 15.00 rodzinne święto. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Wiejskiego Ośrodka Kultury w Kluszkowcach Lucyna Pasich, która w tym roku wcieliła się w rolę prowadzącej festyn. W tej roli wspierała ją również nauczycielka naszej szkoły - Pani Marysia Mikołajczyk.
 
Na scenie amfiteatru zaprezentowali się uczniowie, wielokrotni zwycięzcy i uczestnicy konkursów recytatorskich: Justyna Jandura, Roksana Bańka, Izabela Poręba. Jak co roku szkolne koło muzyczne przygotowało: program muzyczny, utwory instrumentalne i piosenki w wykonaniu trzech solistek: Aleksandry Wojtaszek, Kamili Chryc i Marysi Złydaszyk. Absolwentka naszej szkoły Anny Rusin, która odnosi coraz większe sukcesy muzyczne zaśpiewała dla wszystkich pięć coverów.

Festynowy program wypełniały także przedstawienia teatralne: o tematyce zdrowotnej przygotowane przez zespół z klasy 1 –„Mądra głowa, co o zdrowie dba”, z okazji Dnia Ziemi pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu uczniów z kl. 2a wiosenna sztuka „Dlaczego wiosna przyszła tak późno?” w wykonaniu małych aktorów z klasy 1, grupa teatralna z kl.5 wystąpiła ze spektaklem „Smok podwawelski”, który był prezentowany podczas powiatowego festiwalu teatralnego „Bajdurek”.

W programie artystycznym gościnnie wystąpiły taneczne zespoły z Gimnazjum w Maniowach (Move, Razzwood , Fallen Angels). Dużo zabawy dostarczyły uczestnikom i widzom konkurencje sportowe: „Osioł”, „Osia bania”, „Zaganianie baranów do udoju” oraz „Ślepy tarf”. Rozgrywki i zabawy sportowe zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzenia wolnego czasu oraz integrację rodziny. Uczniowie wraz z rodzicami pokazali jak potrafią się wspólnie bawić.

Wiele emocji przyniósł pokaz jujitsu w wykonaniu uczniów. Rodzice uczniów chętnie włączyli się do organizacji i współpracy podczas festynu. Na stoiskach można było nabyć wiele smakowitych ciasteczek przygotowanych przez rodziców, a po zabawach sportowych wszyscy chętnie popijali zimne napoje i zajadali się kiełbaskami z grilla. 

Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach oraz Radni Gminy Czorsztyn przyglądali się występom uczniów a przybyli mieszkańcy z uczestniczyli w zabawach i przygotowanych atrakcjach. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Można też było wpisać się do księgi pamiątkowej, aby utrwalić piórem wspomnienia i chwile spędzone w Szkole Podstawowej w Kluszkowcach. Na stoisku loterii fantowej do zakupu były losy, które na zakończenie imprezy brały udział w losowaniu nagród głównych. Dzięki ofiarności sponsorów nagrody w tym roku były bardzo atrakcyjne. Loteria fantowa, jak co roku, cieszyła się ogromną popularnością.

- Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach składają serdecznie podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom za okazaną życzliwość i pomoc w zorganizowaniu festynu, a uczestnikom i gościom VIII festynu rodzinnego „Zdrowo i wesoło” dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę. Festyn szkolny wpisał się już w historię naszej szkoły, a kontynuacja sprawdzonego pomysłu staje się tradycją. Dlatego już teraz mówimy do zobaczenia za rok - podsumowuje reprezentująca organizatora Justyna Bednarczyk.
Autor: Aneta Markus / Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij