Szach – Mat z seniorami

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.06.13 08:31 / news / czytano 2159 / opinie 0

9 czerwca 2016r. w pensjonacie „U Gerwazego” w Krościenku odbyły się pierwsze międzypokoleniowe zajęcia szachowe.

Licznie zebranych seniorów i młodzież przywitał Wójt Gminy Pan Jan Dyda, Przewodnicząca Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów ”Pieniny” w Krościenku Pani Anna Gębacz-Hołda koordynator Sportu Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Pan Józef Dyda oraz wieloletni sponsor turniejów szachowych, szachista Pan Edward Kordas.

Obecni na spotkaniu p.Edward Kordas i p.Józef Dyda zapewnili wszelką pomoc organizacyjną i merytoryczną przy organizacji Turnieju Szachowego im.Zdzisława Soliwody, który odbędzie się we wrześniu br.

Zajęcia szachowe prowadzone są przez dwóch instruktorów, Pana Gerwazego Skubisza oraz Zygmunta Soliwodę.Finansowane są w ramach konkursu grantowego „FIO-Małopolska Lokalnie 2015” ogłoszonego przez Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia.

Już dziś seniorzy przekonali się, że szachy to wspaniała gra i zarazem ciekawa dyscyplina sportowa.Jak twierdzą wywiera pozytywny wpływ na gracza ucząc przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, cierpliwości, trenując również pamięć. Celem projektu jest miedzy innymi popularyzacja sportu szachowego na terenie gminy Krościenko, nabycie umiejętności porozumienia się z osobami starszymi, oraz zwiększenie aktywności seniorów.

Zajęcia trwać będą do września 2016 roku.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij