Szczawnicki Dzień Dziecka i Młodzieży

Fot. Jacek Piotrowski, Janusz Wojtarowicz 2014.06.01 10:54 / news / czytano 2660 / opinie 2

Dzieci i młodzież ze szczawnickich szkół wspólnie świętowała w piątek na placu pod kolejką na Palenicę. Impreza rozpoczęła się blokiem kulturalnym w wykonaniu reprezentantów poszczególnych szkół.

Mimo niesprzyjającej pogody nie zabrakło dobrych chęci i udanej zabawy. Wychowankowie szczawnickich szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół średnich śpiewali piosenki w języku angielskim i polskim, recytowali gwarą, tańczyli i brali udział w konkursach mechanicznych jak pompowanie dętki na czas a także konkursach kulinarnych i sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego. 

Młodzież z centrum Kształcenia i Wychowania OHP zaprezentowała w pokazie fryzury dzienne, wieczorowe i fantazyjne, pokaz tańca zbójnickiego i skecze kabaretowe. Ponadto uczestnicy warsztatów muzycznych przy szczawnickim Miejskim Ośrodku Kultury koncertowali na instrumentach ludowych.

Rodzice i pracownicy Publicznego Gimnazjum częstowali kiełbaskami z grilla i ciastami oraz wodą Kinga Pienińska. Uczestnikom konkursów wręczono dyplomy wykonane przez MOK i słodkie nagrody. Ze względu na warunki pogodowe prezentacje sceniczne odbywały się w namiocie pana Pawła Guszkiewicza, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Sponsorzy nagród: UMiG. Szczawnica, MOK Szczawnica, Kinga Pienińska, Okno Plus Krościenko n/D. Impreza zorganizowana została przez wszystkie placówki szkolne z terenu gminy przy pomocy jednostek wspierających -  UMiG Szczawnica oraz MOK.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Jacek Piotrowski, Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Reklama2014.06.02 07:06
Mogli to zakryć na czas imprezy...
zdegustowana2014.06.02 07:06
Świetna reklama raftingu. Kupisz bilet i zanim wypłyniesz to walniesz dwa piwa na osobę ! Gratuluję pomysłowości organizatorom raftingu i to do tego ratownikom GOPR.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij