Szlachetna pomoc w Szlachetnej Paczce

Fot. Arch. szkoły 2013.12.11 22:23 / news / czytano 2023 / opinie 0

„W szlachetnej paczce chcemy, by ludzie znajdowali nowe życie” - pisze Ks. Jacek Wiosna Stryczek organizator ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”,  w której uczestniczą co roku tysiące Polaków, w tym mieszkańcy Spisza przygotowujący paczki m.in. przy szkołach i parafiach.

Po raz piaty w akcji wzięło udział Zespół Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych we współpracy z łapszańską parafią przygotowując paczki dla czterech rodzin: trzech wielodzietnych i jednej z ciężko chorym chłopcem. Celem akcji jest MĄDRA POMOC rodzinom, które starają się i robią wszystko, aby wyjść z biedy i nie czekają tylko na to, aby ktoś im coś dał po prostu, ale same pracują i starają się. Bo w życiu bywają trudne sytuacje, a wtedy taka mądra pomoc może stać się impulsem do zmiany. Dlatego w Szlachetnej Paczce Pomagamy ludziom, których życiowe nieszczęście: utrata pracy czy choroba wyklucza z życia społecznego. Dzięki pomocy innych nie poddadzą się i mogą stanąć na nogi rozwiązując swoje chwilowe problemy, aby iść dalej.
 
Pomoc jest sztuką, pomoc jest trudna, ale skuteczna i mądra pomoc ma sens i daje radość nie tylko tym, którym się pomaga, ale i tym którzy pomagają. Szczególnie w takim czasie zimowym ważna jest świadomość nie bycia opuszczonym. Dlatego dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom Szlachetnej Paczki. Życzymy im na cały przyszły Nowy Rok 2014 mocy Błogosławieństwa Bożego, zdrowia,  radości i siły zmieniania świat na lepsze!
Autor: SKC ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij