Dzień Dziecka z profilaktyką

Fot. Arch UG. Krościenko n.D 2019.06.05 12:03 / news / czytano 991 / opinie 0

Dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych z terenu Gminy Krościenko n.D w miniony poniedziałek uczestniczyły w Dniu Dziecka w ramach Gminnej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom w Rodzinie pt. „Przemocy w Rodzinie i Uzależnieniom mówię nie!”

Dla dzieci z Klas 0-3 zaplanowano na ten dzień wiele atrakcji na świeżym powietrzu. Mogły one sprawdzić swoje umiejętności w grach, zabawach i konkursach sportowych. Członkowie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przygotowali dla nich ścianę wspinaczkową, która, jak zwykle, miała ogromne powodzenie. Dużym zainteresowaniem uczestników imprezy cieszyło się stanowisko policji, reprezentowane przez przedstawiciela Komisariatu Policji w Krościenku n.D oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dzieci miały możliwość zdjęcia odcisków linii papilarnych i zabrania ich sobie na pamiątkę, przymierzenia policyjnych strojów, posiedzenia w  radiowozie, w którym co jakiś czas uruchamiano policyjną syrenę oraz na policyjnym quadzie. Funkcjonariusze zapoznawali je z zasadami bezpieczeństwa, rozdawali malowanki, odblaski. Zainteresowani wypełniali krzyżówki z hasłami związanymi z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. 
 
Przeprowadzono konkurs rysunkowy  pt. „Ja i moja rodzina”. Uczestnicy konkursu swoje rysunki wykonywali kolorową kredą na asfalcie. Dosłownie „ ręce pełne roboty” miały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku n.D, które pod opieką Pani Joanny Pyrdoł, malowały buzie dzieciaków kolorowymi farbkami oraz zaplatały dziewczynkom warkoczyki. Zgodnie z założeniami Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzieci zostały zapoznane z treściami nawiązującymi do profilaktyki uzależnień  i przeciwdziałania przemocy. Dorośli, korzystając z materiałów i ulotek przygotowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Krościenko n.D oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku n.D, mięli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat przemocy w rodzinie i uzależnień.

Oprawę muzyczną oraz wesołą atmosferę podczas imprezy zapewnił DJ – wodzirej, Pan Zdzisław Salis, który bezinteresownie wsparł swoją obecnością imprezę. Organizował on również różne konkursy i zabawy. Dzięki pozyskanym sponsorom (m. in. Rozlewnia Wody Mineralnej „Kinga Pienińska”, Cukiernia „Piotrowscy” w Krościenku n.D), dzieciom w trakcie zabawy zapewniono napoje i słodycze. Zwycięzcy konkursów otrzymali drobne upominki, które wręczył im Wójt Gminy Krościenko n.D, Pan Jan Dyda. Obsługę organizacyjną zapewnili pracownicy socjalni oraz asystent rodziny z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku n.D. O nagłośnienie zadbało Gminne Centrum Kultury i Promocji.

Pogoda dopisała. Imprezę można zaliczyć do udanych, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci oraz  entuzjazm, z jakim oddawały się zabawie i różnego rodzaju aktywnościom. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy  wsparli organizację imprezy.
 
Imprezę zorganizował Gminny Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Krościenko n.D przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Krościenko n.D oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krościenku n.D.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch UG. Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij