Warsztaty z modelarstwa lotniczego i obserwacji astronomicznych zakończone

Fot. 2013.07.14 13:58 / news / czytano 1997 / opinie 0

Ochotnicza Straż Pożarna w Krościenku – Kątach w sierpniu 2012 r. przystąpiła do realizacji projektu w ramach Wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju pn. "Wolny czas nie zgubi nas" - warsztaty z modelarstwa lotniczego i obserwacji astronomicznych.

Oficjalne zakończenie projektu nastąpi 28 lipca. Tego dnia odbędzie się plenerowa impreza podsumowująca na której m.in uczestnicy warsztatów zaprezentują wykonane przez siebie modele szybowców, rakiet i balonów na ogrzane powietrze. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału, gwarantujemy dobrą zabawę dla całych rodzin.

Od stycznia do połowy lipca 2013 r. odbyły się cztery warsztaty astronomiczne dla dziesięcioosobowej grupy oraz w sumie szesnaście warsztatów z modelarstwa lotniczego i kosmicznego dla dwóch ośmioosobowych grup. W sumie ponad osiemdziesiąt godzin zajęć edukacyjnych, warsztatowych i rekreacyjnych. Każdy warsztat trwał od 3 do 6 h i odbywał się w dni wolne od nauki szkolnej. 

Oferta udziału w warsztatach skierowana była do mieszkańców trzech gmin stowarzyszonych w Lokalnej Grupie Działania Gorce – Pieniny tj. Ochotnica Dolna, Czorsztyn i Krościenko nad Dunajcem. W zajęciach wzięło udział w sumie 26 osób, uczestnictwo było całkowicie bezpłatne.

W ramach projektu wykonana została strona internetowa www.aktywna.strazpozarna.info dokumentująca przebieg warsztatów. Jeden z celów stworzenia tej strony to promowanie walorów regionu Pienin i Gorców pod względem rozwoju turystyki.

Oprócz obserwacji różnych ciał niebieskich, uczestnicy warsztatów astronomicznych badali „jakość” nocnego nieba naszego Regionu. Szacowali ilość widocznych gwiazd oraz określali tzw. lokalną graniczną wielkość gwiazdową. Wyniki można znaleźć na stronie internetowej.

W ramach realizowanego projektu zakupiono materiały do budowy modeli szybowców, rakiet i balonów, także materiały dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny do przeprowadzenia prelekcji edukacyjnych, poprzedzających zajęcia praktyczne (laptop, ekran projekcyjny i projektor multimedialny).

Projekt realizowany był w ramach działania Osi 4 – LEADER „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu „Małe projekty”, wdrażanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce - Pieniny”. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Autor: Krzysztof Waksmundzki
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij