Park Dolny w Szczawnicy bez usterek

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.01.05 17:15 / news / czytano 2130 / opinie 2

Dokonane w toku kontroli merytorycznej i finansowej ustalenia potwierdziły prawidłową realizację projektu „Rewitalizacja uzdrowiskowego Parku Dolnego w Szczawnicy wraz z elementami małej architektury”.

Przypomnijmy, konflikt pomiędzy szczawnickim Samorządem a Uzdrowiskiem Szczawnica S.A. sprowadzał się do braku akceptacji odbioru robót wykonanych przez firmę Budmex, a w szczególności odbioru nawierzchni alejek. Spółka Uzdrowisko Szczawnica wskazywała na błędy w dokładności w wykonawstwie oraz brak poprawek usterek wskazanych podczas wcześniejszych kontroli. 

W kontroli w lipcu 2014 roku nie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, choć pod koniec 2013 roku Urząd Marszałkowski wstrzymał wypłatę ostatniej transzy dotacji dla miasta na kwotę 400 tys. złotych. 
 
Obecnie Urząd Miasta i Gminy Szczawnica poinformował, że zakończona została kontrola związana z realizacją przez Miasto projektu a ustalenia merytoryczne i finansowe potwierdziły jego prawidłową realizację i projekt został ostatecznie rozliczony przez Urząd Marszałkowski.

- Zakończenie tego projektu było bardzo ważne, gdyż istniała obawa że Urząd Marszałkowski uznając że popełnione zostały poważne błędy na etapie realizacji wezwie do zwrotu kosztów projektu. Takiego zagrożenia już nie ma i wszystkie rozliczenia zostały dokonane. Mam nadzieję, że nasz partner uzna ten fakt za dokonany i wspólnie skupimy się na utrzymywaniu Parku Dolnego i jego eksploatacji. Możemy również realizować kolejne przedsięwzięcia a w przypadku naszego parku ulepszać jego wygląd i funkcje które spełnia. Mam nadzieję na współpracę z Uzdrowiskiem Szczawnica i spadkobiercami – mówi Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica. 
 
Na rewitalizację Parku Dolnego Szczawnica otrzymała dofinansowanie w ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego w wysokości 50 % wartości inwestycji, a pozostałe środki zapewnił partner projektu którym było Uzdrowisko Szczawnica S A. Całość kosztowała 4,8 mln zł.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

jedrol2015.01.05 19:01
nawierzchnia alejek zostala spartaczona przez tzw zamienniki czyli tansze odpowiedniki ,kto robi przetargi wie jak sie kasa mozna podzielic , brodzimy w blocie a tu gosciu bedzie wmawial ze wszystko gra ,licze ze hrabiowie tego tak nie zostawia .
spacerkiem przez park2015.01.05 18:01
W całym tym projekcie to nie tylko batalia powinna iść o alejki ale i o kilka innych rzeczy które zostały spartaczone przy realizacji. Chociażby tej cud urody rośliny które miały zachwycać a które tak naprawdę straszą. Na te rośliny wydano kupę forsy a lepiej było zasiać trawę i przynajmniej by to porządnie wyglądało. Albo pozostawione suche drzewo nieopodal stawu. To chyba pomnik głupoty a nie pomnik przyrody. Placyk zabaw i mini pole do golfa z nieczynną karuzelą pomiędzy spadającymi gałęziami przy wietrze.Można by jeszcze wymieniać ale to nic nie da.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij