Ochotnicza Straż Pożarna w Mizernej świętowała zakup nowego samochodu

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2015.10.21 12:11 / news / czytano 4780 / opinie 0

Nadeszła długo wyczekiwana przez brać strażacką z OSP w Mizernej chwila. Zbierali pieniądze, apelowali o wsparcie do Wójta Gminy Czorsztyn i w końcu na placu przed remizą pojawił się przystrojony wstążkami, lśniący Mercedes-Benz - średni samochód bojowy.

Samochód marki Mercedez-Benz o pojemności silnika 5958 cm3, ze zbiornikiem na wodę o pojemności 3 000 litrów zakupiony został w Myślenicach. 

Uroczystość poświęcenia wymarzonego samochodu rozpoczęła się od Mszy św. w kościele parafialnym w Mizernej, celebrowanej przez ks. proboszcza Stanisława Marszałka oraz o. Grzegorza Zapłatyńskiego duszpasterza z Kluszkowiec. Po mszy świętej korowód składający się z licznych oddziałów OSP, zaproszonych gości oraz mieszkańców wsi przedefilował na miejsce dalszej uroczystości tj. plac mieszczący się przed remizą w Mizernej. Rytm marszu wygrywała orkiestra dęta z Maniów pod batutą Stanisława Wojtaszka. 

Uroczystości związane z poświęceniem nowego samochodu rozpoczął druh Krzysztof Regiec – Komendant Gminny OSP, który odebrał meldunek od kompani jednostki OSP Mizerna, następnie na maszt wciągnięta została narodowa flaga, a orkiestra odegrała hymn państwowy i strażacki. Komendant Gminnej Straży serdecznie powitał obecnych gości, m.in. Annę Paluch Poseł na Sejm, Stanisława Barnasia Radnego Sejmiku Wojewódzkiego, Kpt. Piotra Domalewskiego Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, Bogusława Łojka Członka Zarządu Powiatowego OSP RP w Nowym Targu, Tadeusza Firka Prezesa Zarządu Gminnego OSP RP, Tadeusza Wacha Wójta Gminy Czorsztyn, Rafała Jandurę Zastępcę Wójta Gminy Czorsztyn, duchownych celebrujących wcześniejszą mszę świętą, reprezentacje jednostek z gminy wraz z pocztami sztandarowymi oraz mieszkańców przybyłych na wspólne święto.
 
Złotym medalem zasług dla pożarnictwa wyróżnienie zostali druhowie: Kazimierz Burak, Jan Marek, Leszek Krzystoń, Andrzej Sas. Srebrny medal powędrował do Józefa Wolskiego, natomiast brązowym odznaczono Michała Kowalczyka.
 
Kulminacyjnym punktem uroczystości było przekazanie kierowcy kluczyków do samochodu przez Wójta Gminy Czorsztyn Tadeusza Wacha oraz poświęcenie samochodu przez ks. proboszcza Stanisława Marszałka. Następnie Kazimierz Wolski oraz Jolanta Matuszek, jako ojcowie chrzestni otworzyli szampana, który ostatecznie zakończył ceremoniał chrztu samochodu. Kierowca od razu uruchomił syrenę, by zaznaczyć gotowość bojową auta. Po gromkich brawach Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich zaskoczyły wszystkich wersją mercedesa na słodko, wręczając tort na ręce Prezesa OSP w Mizernej Mieczysława Marka. Następnie zaprosiły wraz z sołtysem wsi Władysławem Mikołajczykiem na dalsze biesiadowanie i zabawę zorganizowaną na tę okoliczność w remizie OSP. 

Reasumując gratulujemy jeszcze raz na okoliczność kupna długo oczekiwanego samochodu pożarniczego, który poprawi bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Mizernej, jak i całej gminy.
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij