Z Pienin w świat - spotkanie w bibliotece

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.06.17 15:29 / news / czytano 1730 / opinie 0

W podróż transatlantycką w miniony czwartek zabrał "zerówkowiczów" p. Marian Jarosz z Krościenka n.D. Spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Krościenku możliwe było dzięki projektowi pn. "Z pienińskiej biblioteki w świat".

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku ruszyła realizacja projektu pn „Z pienińskiej biblioteki w świat”. Na ten cel biblioteka otrzymała dotację w wysokości 8 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ramach programu „Partnerstwo dla książki -2018”. Jest to już druga dotacja w tym roku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla biblioteki.
 
W czwartek z uczniami klasy "0" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku spotkał się p. Marian Jarosz - przewodnik beskidzki, prezes Związku Podhalan oddziału w Krościenku, sportowiec, artysta i podróżnik, który opowiadał o swoich osiągnięciach w kajakarstwie i żeglowaniu w oparciu o prezentację historii polskiego podróżnika Aleksandra Doby, który sam pokonał Ocean Atlantycki kajakiem.
 
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały prezentacji, był także czas na obejrzenie z bliska kajaka i prace plastyczne, a wszystko to uatrakcyjnione muzyką szanty wykonana przez p. Jarosza na akordeonie.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij