Zajęcia z decoupage w ZPO w Łapszach Niżnych

Fot. Arch. szkoły 2016.03.14 09:50 / news / czytano 1511 / opinie 0

W piątek 11 marca odbyły się zajęcia podczas których uczniowie klasy IV, V i VI wykonywali jajeczka świąteczne techniką Decoupage.

Technika decoupage szczególnie spodobała się  naszym uczniom  bowiem już po raz trzeci w tym roku tworzą własne ozdoby. Uczą się przez to cierpliwości, dokładności, wytrwałości oraz współpracy z innymi, a przede wszystkim  spędzają  czas wolny na rozwijaniu swoich talentów i pogłębianiu wiedzy z dziedziny zdobniczej decoupage.
 
Jak podają różne źródła  technika decoupage pochodzi ze wschodniej Syberii. Plemiona ozdabiały w ten sposób groby swoich przodków. Potem technika przywędrowała do Chin gdzie do XII wieku była  metodą ozdabiania okien, pudełek, lampionów i innych przedmiotów. W XVII wieku dzięki wymianie handlowej decoupage przywędrowało  do Włoch, a w XVIII w. do innych krajów Europy. Wkrótce decoupage stało się jednym z ulubionych zajęć kobiet.
Autor: Edyta Magiera
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij