Zdrowy i aktywny senior

Fot. 2017.04.21 10:52 / news / czytano 1097 / opinie 0

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów ”Pieniny” z Krościenka tym razem postawiło na zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną. W  ogłoszonym przez Zarząd Województwa Małopolskiego konkursie na organizację zajęć edukacyjnych o tematyce prozdrowotnej  stowarzyszenie  wzięło udział i  otrzymało dotację w wysokości 5 tys. złotych.

Dotacja zostanie przeznaczona na wykłady i konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu psychologiem oraz dietetykiem. Działania edukacyjne dotyczyć będą zagadnień związanych z profilaktyką typowych chorób wieku starszego, znaczenia aktywności fizycznej, zdrowia psychicznego i  aktywności intelektualnej, oraz prawidłowego żywienia dostosowanego do starzejącego się organizmu. Seniorzy z terenu gminy Krościenko dowiedzą się również, jak aktywnie spędzać czas i skorzystają z zajęć nordic walking.

Jest to już trzecia dotacja dla stowarzyszenia, które działa dopiero od 2 lat. Aktywność i chęć szukania środków finansowych przez członków stowarzyszenia przynosi owoce. Poprzednie dotacje zostały przeznaczone na wyposażenie biura, kursy komputerowe oraz zajęcia szachowe.
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij