Wizyta z Turyngii w LGD „Gorce-Pieniny”

Fot. Arch. Organizatora 2014.04.05 15:47 / news / czytano 4564 / opinie 0

W dniu 1 kwietnia 2014 r. Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” gościła na swoim terenie przedstawicieli LGD z Turyngii oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Małopolska i Turyngia obchodzą w tym roku 15 lat współpracy.

LAG z Turyngii reprezentowała Beate Kunnen – naczelnik wydziału LEADER w Ministerstwie Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Turyngii, Elvira Rottenkolber – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Turyngii, koordynator projektu wymiany urzędników a Urząd Marszałkowski Pani Danuta Filipczyk-Smaś oraz Rafał Kocot - Kancelaria Zarządu Urzędu Marszałkowskiego.

Grupa z Turyngii przebywała w Polsce kilka dni - jedną z wizyt był obszar Lokalnej Grupy Działania „Gorce-Pieniny. Tematami przewodnimi wizyty były: aktywność społeczności wiejskiej, zapoznanie się z dobrymi praktykami dot. realizacji projektów dofinansowanych w ramach PROW 2007-2013 oraz wymiana wzajemnych doświadczeń. Uczestnicy wizyty zainteresowani byli przede wszystkim działaniami realizowanymi przez nasze stowarzyszenie w ramach wdrażania LSR oraz działaniami promocyjnymi.

Realizując pierwszy punkt wizyty goście zawitali do naszego biura w Krościenku, aby zobaczyć nasze warunki pracy. W imieniu zarządu gości przywitała Prezes stowarzyszenia Pani Krystyna Kubik, skarbnik Pan Andrzej Wojtaszek oraz pracownicy biura.

Następnie goście udali się do sali konferencyjnej, gdzie regionalnie powitał ich pieniński muzyk Jasiu Kubik, którym goście byli zachwyceni. Tam też zaprezentowaliśmy film „ Kraina niezapomnianych chwil” oraz w formie multimedialnej pokazaliśmy zrealizowane projekty na obszarze LGD. Po prezentacji goście zadawali wiele pytań w wyniku czego wywiązała się ożywiona dyskusja na temat realizacji LSR oraz sposobów podejścia do lokalnych problemów i metod ich rozwiązywania. Przedstawiciele Ministerstw zainteresowani byli naszymi metodami pracy nad przygotowaniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju oraz sposobem „ przetrwania” stowarzyszenia w okresie przejściowym.

Kolejny punkt programu zaprowadził nas na źródła mineralne „Stefan i Michalina” oraz przydomowy basen u Pana Gerwazego Skubisza. Dużym zainteresowaniem gości cieszył się zrealizowany projekt tj; siłownia zewnętrzna nad Dunajcem oraz pobliski plac zabaw dla dzieci. W ramach zwiedzania Krościenka pochwaliliśmy się projektami tj: tablicą interaktywną, infomatami oraz odnowionym centrum Krościenka z amfiteatrem nad Dunajcem.

Z Krościenka udaliśmy się do gminy Czorsztyn, gdzie goście zwiedzili ruiny zamku w Czorsztynie, przystań flisacką oraz na własne oczy mogli zobaczyć słynne malowidło uliczne na koronie zapory wodnej w Niedzicy oraz zamek w Niedzicy.   Po tak aktywnie spędzonym dniu na naszym obszarze i wymianie materiałów promocyjnych goście z uśmiechami na twarzy i głowami pełnymi pomysłów wrócili do Krakowa.
Autor: Krystyna Kubik
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij