ZEW Niedzica S.A. – Laureat Najwyższej Statuetki Fair Play 2015

Fot. Arch. ZEW Niedzica S.A. 2015.12.03 13:49 / news / czytano 2633 / opinie 0

W miniony czwartek (tj. 27 listopada br.), w EXPO XXI w Warszawie, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XVIII edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play 2015”, prowadzonego przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Jednym z piętnastu Laureatów Nagrody Głównej Programu „Statuetki Fair Play” 2015 została Spółka z serca Pienin -  Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. 

- Jesteśmy zaszczyceni docenieniem naszych działań, szczególnie tych w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu – powiedział Grzegorz Podlewski Prezes Zarządu ZEW Niedzica S.A. – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaufanie, jakim obdarzyła nas społeczność lokalna, zaufanie, które pozwala nam z odwagą tworzyć nowe inicjatywy na rzecz mieszkańców regionu i być otwartymi na potrzeby naszego najbliższego otoczenia. 

Główną z inicjatyw Spółki, która pozwoliła na tak wyjątkowe wyróżnienie ZEW Niedzica na tle kilkuset uczestników tegorocznej edycji Programu Fair Play, jest Akademia Młodego Energetyka (AME). Jest to program pozalekcyjny dedykowany młodzieży szkół podstawowych. W drugiej edycji AME uczestniczy 115 uczniów klas piątych z 13 szkół gminy Łapsze Niżne, Czorsztyn, Krościenko i Nowy Targ. Ideą Akademii jest wspieranie motywacji uczniów do nauki i odkrywania ciekawych zawodów, budowania relacji z rówieśnikami z sąsiednich miejscowości oraz inspirowania w odkrywaniu zainteresowań poprzez spotkania z ciekawymi wykładowcami i pasjonatami. Patronat nad Akademią Młodego Energetyka objęła Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. 

Poza nagrodą główną Programu Fair Play, ZEW Niedzica otrzymała szósty z rzędu – Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2015 i Brązowy Laur Programu.  Aby spełnić surowe wymagania regulaminowe i otrzymać tytuł, należało poddać  się obiektywnej i wnikliwej weryfikacji niezależnej instytucji. Podczas audytu, prowadzonego przez powołanych niezależnych specjalistów, konieczne było wykazanie się aktywnym uczestniczeniem w przedsięwzięciach charytatywnych, wrażliwością na potrzeby środowiska lokalnego, uczciwością wobec klientów, brakiem przeterminowanych zobowiązań a także działalnością przyjazną dla środowiska naturalnego.

ZEW Niedzica S.A. poza podstawową działalnością jaką jest wytwarzanie, dystrybucja zielonej energii, prowadzenie gospodarki wodnej a także działalność turystyczna, od wielu lat znaczną część zysków przeznacza na szeroką aktywność społeczną. Jej przejawami są liczne inicjatywy, wydarzenia sportowe rozrywkowe ale i kulturalne, wspieranie sportowców, działalność proekologiczna oraz dbałość o bezpieczeństwo i edukację najmłodszych.
Źródło: ZEW Niedzica S.A.
Zdjęcia: Arch. ZEW Niedzica S.A.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij