AMP Futbol Polska w Szczawnicy - pomóż naszym pojechać na Mistrzostwa Świata - Meksyk 2014

Fot. Arch. AMP Futbol Polska 2014.08.04 14:04 / news / czytano 4937 / opinie 1

29 lipca w hotelu andel’s Kraków odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca przyjazd kadry na zgrupowanie do Szczawnicy w dniach 15-17 sierpnia i udział w mistrzostwach świata w Meksyku.

Konferencja została zorganizowana z inicjatywy hotelu andel’s, a na pytania dziennikarzy odpowiadali zawodnicy Marcin Guszkiewicz ze Szczawnicy i Marek Zadębski, trener Marek Dragosz, prezes Mateusz Widłak i gość specjalny Tomasz Rząsa.
 
– Każdy z nas marzy o wyjeździe na mundial. Nie mamy rąk lub nóg, ale kochamy ten sport - powiedział bramkarz reprezentacji, krakowianin Marek Zadębski, któremu chwilę później wzruszenie odebrało głos – gra z orzełkiem na piersi od zawsze była moim marzeniem. Tego nie da się opisać – zakończył golkiper, któremu z odsieczą pospieszył trener Dragosz : - To są wspaniali sportowcy i świetni ludzie. Nie traktuję ich, jako niepełnosprawnych. To są herosi sportu i dlatego nie mam problemu z tym, żeby na treningach wymagać od nich bardzo dużo. Mam dla nich ogromny szacunek i jestem dumny, że mogę ich trenować – a dopytywany o nasze szanse na mundialu dodał – To jest sport, więc nie da się przewidzieć konkretnego wyniku, jednak na pewno jedziemy tam wygrywać.
 
Znany z występów w Feyenoordzie Rotterdam i reprezentacji Polski Tomasz Rząsa nie tylko wspominał swój występ na Mistrzostwach Świata w 2002 roku, ale również opowiedział o pozytywnych reakcjach, które wywoływał temat ampfutbolu wśród zawodników reprezentacji Waldemara Fornalika: - Zaangażowanie i chęć pokazania swoich umiejętności wśród zawodników ampfutbolu jest olbrzymia i godna naśladowania. Może ona być wzorem również dla tych, którym nie zawsze to wychodzi, czyli dla piłkarzy z naszej ligi, czy nawet reprezentacji – a zagadnięty o presję jaka towarzyszy zawodnikom na Mistrzostwach Świata zauważył – W Korei i Japonii presja była ogromna, bo Polska grała na mundialu pierwszy raz od 16 lat. Zawodnicy ampfutbolu powinni oprzeć się na doświadczeniu tych graczy, którzy grali na mundialu w Kaliningradzie dwa lata temu. To doświadczenie może być dużym atutem drużyny.

Pod koniec konferencji głos zabrał Piotr Gąsienica dyrektor Miejskiego Ośrodka w Szczawnicy, który zaprosił gości na sierpniowe imprezy w Szczawnicy (Festyn Rodzinny Związku Podhalan – 15 sierpnia i Piknik Country – 16 sierpnia), w trakcie których poprzez loterie i licytacje zbierane będą pieniądze na wyjazd Reprezentacji Polski w Amp Futbolu na Mistrzostwa Świata w Meksyku 2014. Hitem tychże licytacji będzie z pewnością piłka podpisana przez zawodników reprezentacji Włoch (autografy złożyli na niej m.in. Andrea Pirlo, Thiago Motta, Daniele De Rossi i Antonio Di Natale!), piłki tenisowe z podpisem Agnieszki Radwańskiej, koszulki z podpisami Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i całej Reprezentacji Polski, oraz wiele równie cennych nagród.
 
Współorganizatorem zbiórki pieniędzy jest MOK w Szczawnicy, Urząd Miasta i Gminy Szczawnica oraz Fundacja Dzieci Pienin z Krościenka n/D.
Autor: Oprac. red.
Źródło: ampfutbol.pl
Zdjęcia: Arch. AMP Futbol Polska
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

kibic2014.08.04 19:08
Chłopaki gratulacje !!! Jesteście debeściaki niech w pełni sprawni piłkarze się od Was uczą ambicji i woli walki a nie tylko patrzą na kasę.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij