Dziewczęta z SP w Sromowcach Wyżnych brązowymi medalistkami zawodów wojewódzkich w halowej piłce nożnej

Fot. Arch. Organizatora 2015.11.22 10:01 / news / czytano 2002 / opinie 0

W dniu 18. listopada br. r w Libiążu (pow. chrzanowski) odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.


W mistrzostwach tych , powiat nowotarski , reprezentowała drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych. Dziewczęta ze Sromowiec zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich po wcześniejszym zwycięstwie w zawodach gminnych, ośrodka, powiatu i strefowych. 
 
Do momentu startu w zawodach wojewódzkich nie doznały porażki w kolejnych 11 spotkaniach. W Libiążu wystartowało 6 , wyłonionych w kwalifikacjach, najlepszych drużyn z Małopolski.
 
Mecze rozgrywano w dwóch grupach. Dziewczęta ze Sromowiec trafiły do grupy wraz ze Szkołą Podstawową Staszówka  (powiat gorlicki) oraz gospodarzami turnieju Szkołą Podstawową Regulice  (powiat chrzanowski). Po zwycięstwie 1 : 0 ze SP Regulice i porażce 0 : 2 z SP Staszówka, drużyna ze Sromowiec awansowała do finału z drugiego miejsca.

W finale, po zwycięstwie 2 : 0 ze Szkołą Podstawową nr 162 Kraków oraz porażce  0 : 2 ze Szkołą Podstawową Kłaj, dziewczęta z SP Sromowce Wyżne zajęły trzecie miejsce. W zawodach zwyciężyła Szkoła Podstawowa Staszówka a miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa Kłaj.
 
Skład drużyny SP Sromowce Wyżne: Kinga Kołodziej – kapitan, Julia Janczy, Karolina Pierwoła, Izabela Kret, Natalia Janczy, Gabriela Olejarz, Oliwia Grywalska, Magdalena Groń. Natalia Przybysz.

Autor: Wojciech Kowalczyk
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij