Ewelina Sikora 17-latka z Ochotnicy wicemistrzynią Polski juniorek

Fot. Arch. Eweliny Sikory 2016.06.24 23:03 / news / czytano 4138 / opinie 0

Młodziutka ochotniczanka – Ewelina Sikora zdobyła w piątek tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym w Świdnicy. Dwa dni wcześniej stanęła na trzecim miejscu podium w jeździe indywidualnej na czas.

Ochotnica może być dumna ze swoich reprezentantek, bowiem po środowym zwycięstwie Kasi Niewiadomej z Ochotnicy Górnej w Mistrzostwach Polski odbywających się w Świdnicy wielkim osiągnięciem może pochwalić się druga z ochotniczanek – juniorka Ewelina Sikora jeżdżąca w Krakusie BBC Czaja Swoszowice. W piątek sięgnęła po tytuł wicemistrzyni, jedynie ustępując Karolinie Perekitko z Pacyfiku Netle Toruń na 75 kilometrowej trasie wyścigu.

W środę Ewelina zdobyła brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas.

- Ewelina zaczęła trenować będąc w szóstej klasie szkoły podstawowej, pasją trwającą już 5 lat zaraziła się od Kasi Niewiadomej, która organizowała wówczas w Ochotnicy nabór dzieci do klubu – wspomina Andrzej Sikora tata Eweliny.

Zawody na Dolnym Śląsku potrwają do niedzieli.

Autor: mw
Zdjęcia: Arch. Eweliny Sikory
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij