Reliktowa sosna z Sokolicy walczy o tytuł Drzewa Roku - Zagłosuj! Wszystko zależy od Ciebie!

Fot. Janusz Wojtarowicz 2015.06.18 19:27 / news / czytano 10916 / opinie 0

Reliktowa sosna z Sokolicy walczy o tytuł Drzewa Roku. Już dziś rozpoczęło się głosowanie. Wszystko zależy od Was! Drzewo, które uzyska największą liczbę głosów w internetowym plebiscycie zdobędzie tytuł Drzewa Roku 2015. 


Głosować można przez cały czerwiec na stronie internetowej www.drzeworoku.pl. Nie zapomnijcie potwierdzić swojego głosu!

Na szczycie Sokolicy występują reliktowe sosny, najstarsze z nich mają ok. 500 lat. Najciekawsza ze względu na swój malowniczy wygląd i położenie jest ta znajdująca się bezpośrednio nad przepaścią. Sosna z Sokolicy to prawdopodobnie najbardziej znane drzewo w Polsce. Jej ujęcia zamieszczane są na fotografiach, pocztówkach czy w albumach opisujących Pieniny. Jej wyjątkowość doceniło jury konkursu organizowanego przez  Klub Gaja, które zakwalifikowało sosnę do grona finalistów spośród 115 zgłoszeń, które napłynęły ze wszystkich polskich województw. Sosna z Sokolicy to jedyne drzewo finalista reprezentujące województwo małopolskie.

Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na naszą sosnę. Liczy sie każdy głos, a potrzebujemy ich kilka tysięcy. Zaproście do głosowania swoich bliskich, znajomych, miłośników przyrody i Pienin. 

Wygrana w konkursie byłaby ogromną promocją naszego regionu i szansą na rozwój turystyki. Już dziś spotykamy w Pieninach turystów, którzy odwiedzają Sokolicę, by zobaczyć nominowaną do finału reliktową sosnę.

Konkurs Drzewo Roku ma na celu promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. Nie ma wątpliwości, że sosna z Sokolicy te kryteria spełnia.
Autor: Dorota Nelle-Zborowska
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij